off page seo

off page seo

Off page seo

سئو خارج از صفحه به تکنیک هایی گفته می شود که می توانید برای بهبود موقعیت وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو استفاده کنید. بسیاری از افراد SEO خارج از صفحه را با لینک سازی مرتبط می کنند اما فراتر از آن است. به طور کلی ، سئو خارج از صفحه با هدف رتبه بندی بالاتر یک وب سایت در نتایج جستجو ، ارتباط دارد.

چرا سئو خارج از صفحه مهم است؟

موتورهای جستجو دهه ها در تلاش بوده اند که راهی پیدا کنند تا بهترین نتایج را به جستجوگر بازگردانند. برای دستیابی به این هدف ، آنها تعدادی از فاکتورهای SEO درون صفحه ای ، برخی از فاکتورها و عوامل SEO خارج از صفحه را در نظر می گیرند.

وب سایت با کیفیت و مفید احتمالاً دارای بک لینک از وب سایت های دیگر است. به این دلیل که به احتمال زیاد از آن به عنوان مرجع در سایر سایت ها استفاده می شود. نام تجاری در شبکه های اجتماعی (فیس بوک ، توییت ها ، اینستاگرام و … ) ذکر شده است و به احتمال زیاد نشانه گذاری می شود و در بین انجمن های کاربران همفکر به اشتراک گذاشته می شود.

همه این سیگنال ها “چراغ سبز” به موتورهای جستجو می دهند تا وب سایت را در نتایج بالاتری رتبه بندی کنند.

مزایای SEO خارج از صفحه

یک استراتژی موفق سئو خارج از صفحه مزایای زیر را برای دارندگان وب سایت ایجاد می کند:

افزایش رتبه بندی مهمترین مزیت سئو خارج از صفحه است. در صورت رعایت off page seo رتبه وب سایت در SERP ( کلمه “SERP” مخفف عبارت Search Engine Results Page  است، ان چیزی است که شما در نتایج جستجو در اثر یک کلمه یا عبارت سرچ شده، مشاهده می‌کنید را گویند. ) بالاتر خواهد بود و این به معنای بازدید بیشتر نیز می باشد.

افزایش در PageRank

سئو خارج از صفحه در مقابل سئو داخلی صفحه

برای درک تفاوت این دو ، ابتدا باید بفهمید SEO چیست.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه ای از فرایندها به منظور بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو استفاده می شود. سئو نه تنها برای جلب بازدید کنندگان با کیفیت از جستجو مهم است ، بلکه راهی برای بهبود کاربرپسندی وب سایت شما و افزایش اعتبار آن است.

موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده ای برای تعیین اینکه کدام صفحات را در فهرست خود قرار دهند و ترتیب نمایش این صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند. SEO راهی است که با موتورهای جستجو به زبانی که آنها می توانند درک کنند صحبت می کند و به آنها اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت شما می دهد.

SEO دارای دو جز اصلی است ، SEO On-Page و Off-Page SEO . که Off-Page SEO تمامی مواردی است که در خارج از یک سایت جهت افزایش رتبه سایت استفاده می شود وon-Page SEO  تمام مواردی است که باید داخل یک وب سایت رعایت شود تا موتورهای جست و جوگر بتوانند سایت ما را آنالیز کنند.

off page seo

off page seo

انواع سئو خارج از صفحه

همانطور که در بالا ذکر شد ، SEO خارج از صفحه به فعالیتهایی اشاره دارد که می توانید خارج از مرزهای وب سایت خود انجام دهید. مهمترین تکنیک های SEO خارج از صفحه عبارتند از:

  • لینک سازی
  • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
  • نام تجاری
  • نظرات مشتری

بک لینک

بک لینک محبوب ترین و موثرترین روش SEO خارج از صفحه است. اساساً ، با ایجاد پیوند به وب سایت خود ، در تلاش هستید تا حد امکان “رأی” جمع کنید ، تا بتوانید رقبای خود را دور زده و رتبه بالاتری کسب کنید.

به عنوان مثال ، اگر کسی این مقاله را دوست دارد و از آن در وبلاگ یا وب سایت خود استفاده کند، مانند این است که به موتورهای جستجو بگویید که این صفحه اطلاعات خوبی دارد. طی سالهای گذشته مدیران وب سایتها سعی در ایجاد لینک به وب سایتهای خود برای کسب رتبه های بالاتر داشته اند. به همین علت است که موتور های جست و جو گر سعی در یافتن سایت هایی که بک لینک بیش از حد به دیگران می دهند را دارد. از این رو موتورهای جستجوگر “مجبور” است که قوانین بیشتری را به الگوریتم های خود اضافه کنند و شروع به تمایز بین پیوندهای خوب و پیوندهای بد کنند.

بیایید تفاوت بین این دو و مهم بودن آن را ببینیم.

لینک بد چیست؟

پیوند بد ، پیوندی است که به طور مصنوعی توسط مدیران وب ایجاد می شود و تنها هدف آن فریب الگوریتم های موتور جستجو است.

لینک خوب چیست؟

پیوندهای خوبی از وب سایت های معتبر می آیند. یکی از مفاهیم اساسی که باید در مورد پیوند سازی و پیوندها بدانید این است. که نه تنها از نظر کمیت بلکه از نظر کیفیت نیز مهم است. به عبارت دیگر ، دیگر مهم نیست که چه تعداد پیوند به وب سایت شما هدایت می شوند بلکه مهمتر خوب بود پیوند است.

پیوندهای خوبی از وب سایت های مرتبط می آیند. برای اینکه پیوند دارای ارزش باشد ، باید توسط یک وب سایت مرتبط ارائه شود. به عنوان مثال ، اگر سایت پزشکی است، بهتر است از سایت مرتبط با پزشکی لینک دریافت کنید.

چگونه می توان پیوندهایی با کیفیت بالا برای وب سایت خود دریافت کرد؟

هر پیوندی به وب سایت شما اشاره دارد ، باید پیوند طبیعی باشد. پیوندهای طبیعی دقیقاً همان چیزی است که نام آنها نشان می دهد. یک صاحب یا وبلاگ نویس وب سایت. ، سایت یا وبلاگ دیگری را دوست دارد و به طور طبیعی پیوندی را به آن اضافه می کند.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی