طراحی و مدیریت پیج اینستاگرام

طراحی و مدیریت پیج اینستاگرام

طراحی و مدیریت پیج اینستاگرام

با توجه به افزایش مخاطبین اینستاگرام و محبوبیت این نرم افزار در بین مردم و همچنین افزایش رونق کسب و کار در آن، داشتن یک صفحه در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه آمار عجیبی از اینستاگرام را برای شما نمایش خواهیم داد.

دومین رتبه در نرم افزار های رایگان

بهتر است بدانید که اینستاگرام دومین رتبه در بین نرم افزار های رایگان را به نام خود کرده است. رتبه اول که مربوط به یوتیوب می باشد. در واقع این مسئله به این معناست که روزانه به کاربران این شبکه اجتماعی افزوده می شود. پس اگر شما دارای یک کسب و کار هستید و تا کنون به ساخت پیج اینستاگرام اقدام نکرده اید، بهتر است هر چه سریعتر دست به کار شوید.

اینستاگرام از بیش از یک میلیارد کاربر تغذیه می کند

طبق آمار بدست آمده ماهانه یک میلیارد آدم از اینستاگرام استفاده می کنند. این آمار بسیار بزرگ بوده و به همین دلیل یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری است.

500 میلیون استوری در یک روز

حدود سه سال از این ویژگی محبوب در اینستاگرام می گذرد و این ویژگی یکی از محبوب ترین گزینه های اینساگرام به شمار می آید. این ویژگی جدایی ناپذیر را بیش از نیم میلیارد در روز استفاده می کنند. همین مورد یک کانال ارتباطی مناسب برای برقراری ارتباط بین کاربران و همچنین مشتریان است.

ایران در لیست کشورهای پرکاربر اینستاگرامی

24 میلیون از کاربران اینستاگرام را ایرانی ها تشکیل می دهند. این آمار حدود 30 درصد از جمعیت کل کشور را شامل می شود. در واقع با توجه به جمعیت بزرگسالان می توان گفت بیش از نیمی از آن ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعال هستند.

7 میلیون کاربر در سال 99 به اینستاگرام اضافه می شوند؟

با توجه به گسترش و محبوبیت این شبکه اجتماعی می توان پیش بینی کرد که در سال جای حدود هفت میلیون کاربر به اینستاگرام اضافه شوند و این عدد به 30 میلیون خواهد رسید.

سلبریتی ها جزء فعال ترین افراد در اینستاگرام

طبق تحقیقات بدست آمده بیش از 83 درصد سلبریتی ها در اینستاگرام فعالیت دارند و از نظر تعداد دنبال کنندگان اختلاف بیشتری با سایر افراد جامعه دارند.

تبلیغات میلیونی در اینستاگرام

یکی از روش های پر بازدید شدن پیج و افزایش رونق کسب و کار در ایجاد یک صفحه اینستاگرامی انجام تبلیغات در پیج افراد پر طرفدار می باشد. هزینه تبلیغاتی با توجه به میزان فالوور، نرخ بازدید، نوع تبلیغ ( تبلغ در پست، استوری و …) متفاوت می باشد.

تعداد مردان در اینستاگرام بیشتر است یا بانوان؟

طبق تحقیقات بدست آمده امار بین مردان و زنان در اینستاگرام تقریبا یکسان بوده. حدود 52 درصد خانم ها و حدود 48 درصد آقایان در اینستاگرام فعال هستند. اما این آمار در کشور های مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد.

این آمار کلی اینستاگرام برای ایران است. اما شما برای بدست آوردن آمار دقیق خود می توانید از ابزار های آنالیز دقیق استفاده کنید.

آمار استفاده از اینستاگرام

با توجه به آمار افرادی که شبکه اجتماعی اینستاگرام را دارند بهتر است به نحوه بازدید این افراد در اینستاگرام نیز نگاهی بیندازیم.

آمار بازدید در افراد چند درصد و چند بار است؟

طبق بررسی های صورت گرفته 63 درصد از کاربران اینستاگرام روزانه حداقل یک بار پیج خود را چک می کنند. همچنین 42 درصد روزانه چندین بار این شبکه اجتماعی محبوب را بررسی می کنند. حدود 16 درصد افراد نیز کمتر از یک بار احتمال چک کردن اینستاگرام را دارند.

میانگین نرخ بازدید از اینستاگرام

شما تنها 28 دقیقه زمان دارید!!!! طبق آمار بدست آمده به طور میانگین کاربران حدود 28 دقیقه از اینستاگرام استفاده می کنند و شما باید در این 28 دقیقه بتوانید آن ها را جذب کنید.

آیا پروفایل های تجاری بازدید دارند؟

حدود 200 میلیون از کاربران اینستاگرام روزانه به طور کلی حداقل از یک پروفایل تجاری بازدید می کنند. این بازدید بخش عمده از این 28 دقیقه را شامل می شود. با توجه به شرایط پیش آمده و وجود کرونا کسب و کار های آنلاین اینستاگرام رونق بسیاری پیدا کرده اند و کسانی که در این مدت پیج جهت ارائه خدمات خود داشته، از کمترین میزان ضرر برخوردار شده است.

عشق در یک لحظه با استوری اینستاگرام

بیش از 62 درصد از کاربارن اینستاگرام اطلاع داده اند که با مشاهده یک محصول در استوری به آن علاقه پیدا کرده اند. اگر شما جزء کاربرانی بوده اید که از استوری زیاد استفاده نمی کردید باید نظر خود را تغییر دهید.

اینستاگرام یا روزنامه آنلاین؟

در حال حاضر بیش از 20 درصد کاربران از اینستاگرام به عنوان یک منبع خبری استفاده می کنند. این رقم قابل توجهی نیست اما پیش بینی می شود که این رقم در سال های آینده رشد ویژه ای داشته باشد.

نوجوانان شما را در اینستاگرام پیدا می کنند

طبق تحقیقات صورت گرفته بیش از 73 درصد از جوانان و همچنین نوجوانان بهترین روش دست یابی به محصولات مد نظر خود را اینستاگرام نام گذاری کرده اند.

ساخت یک پیج اینستاگرامی

داشتن یک پیج اینستاگرامی در شرایط فعلی از اهمیت بالایی برخوردار است . این اپلیکیشن محبوب برای تمامی افراد با هر میزان دانش به سادگی قابل استفاده است. اما این کار بدون دانش و تخصص برای داشتن یک پیج اینستاگرام شخصی است. اگر شما تمایل به ایجاد یک پیج برای کسب و کار خود هستید باید از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید و طراحی و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به آن ها بسپارید.

تولید محتوای اینستاگرامی

تولید محتوا اینستاگرام مانند تولید محتوای وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید برای تولید محتوا یکم استراتژی و یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا بتوانید هر چه زودتر به نتایج مطلوب خود دست یابید. با این کار وقت و سرمایه خود را از دست نمی دهید.

حتما تا کنون این جمله را به مراتب شنیده اید که تبلیغات هزینه نیست، سرمایه گذاریست. برای داشتن یک سرمایه گذاری مناسب شما باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

انتشار محتوای تولید شده در قالب پست و استوری

بعد از برنامه ریزی دقیق برای تولید محتوا جذاب و کاربردی، حالا انتخاب درج آن در قالب استوری و یا پست است. برای افزایش بازدید پست و استوری باید الگوریتم های اینستاگرام را رعایت کنید. یک تیم متخصص سوشال مدیا می تواند به طور دقیق شما را در این زمینه یاری کند.

برای درج یک پست و یا استوری موارد مختلفی باید در نظر داشته باشید، برخی از این موارد شامل:

ساعت قرار دهی

هشتگ گذاری

تعداد هستگ ها

کپشن نویسی

محل قرار گیری یک هشتگ

و…

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام شما

تولید محتوا پادشاه است. این جمله معروف نه تنها در سئو و بهینه سازی وب سایت و تولید محتوای سایت کاربردی است. بلکه در اینستاگرام نیز دارای اهمیت فراوانی می باشد.

محتوا در اینستاگرام به هر آن چه که شما در آن استفاده می کنید اطلاق می شود. متن، طرح گرافیکی، ویدئو و … از مواردی است که جزء تولید محتوای اینستاگرام به شمار می آید. محتوا یک سرآغاز است برای شروع فعالیت ها.

پیشرفت پیجت رو خواهی دید

بعد از اینکه با یک تیم تخصصی کار و فعالیت خودتون رو شروع کردید، ماهانه گزارشی از فعالیت های شما نمایش داده می شود و شما نیز این پیشرفت را می توانید مشاهده کنید.

اهمیت طراحی در اینستاگرام

برای جذب کاربران خود باید یک صفحه با طرحی زیبا داشته باشید، این طرح بر اساس رنگ سازمانی شما، نوع فعالیت، نوع کاربران هدف و … باید طراحی شود.

تیم گرافیک پیرایه برای طراحی پیج اینستاگرام از قالب های 3 تیکه، 6 تیکه و همچنین 9 تیکه پازلی استفاده می کند که برای هر فرد با کسب و کار خود متفاوت می باشد. همچنین طراحی قالب استوری و هایلایت ها به نحوه ای که با پست ها یکسان باشد می تواند نظم خوبی بدهد.

افزایش فالوور هدف

برای داشتن یک پیج مناسب باید فعالیت های دقیق و کاربردی جهت جذب فالوور داشته باشیم. این کار اگر با فکر و برنامه ریزی انجام می شود، می تواند تاثیر بسیاری در رونق بخشیدن به کسب و کار داشته باشد.

نقش ادمین پیج اینستاگرام

امروز شبکه اجتماعی تاثیر بسیاری در پر رنگ شدن یک فعالیت در اینستاگرام دارد. مدیریت پیج اینستاگرام همانطور باید به صورت مستمر و هدفمند باشد. بنابراین اتلاف وقت یکی از کارکنان کسب و کار منطقی نبوده و سپردن این کار به کسی که تخصص آن را دارد منطقی تر به نظر می رسد.

ادمین پیج اینستاگرام می تواند بعد از تولید محتوا و طراحی پست ها، آن ها را در صفحه خود انتشار دهد و همچنین تمامی الگوریتم های اینستاگرام را بشناسد و به خوبی رعایت کند.

برخی از نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام

  • داشتن یک محتوا جذاب
  • افزایش فالوور به صورت واقعی و هدفمند
  • بالا بردن تعامل کاربران با پیج اینستاگرام
  • ایجاد رابطه پایدار با مخاطبان
  • افزایش آگهی از برند شما ( برندینگ تخصصی )
  • قرار دهی درست هشتگ ها
  • ایجاد سوالات جذاب در استوری
  • مدیریت یکپارچه اینستاگرام
  • آنالیز لحظه ای پیج اینستاگرام

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی