دیجیتال مارکتینگ پیرایه

طراحی صفحات اینستاگرام

خدمات دیجیتال مارکتینگ پیرایه
طراحی صفحات اینستاگرام

طراحی صفحات اینستاگرام

برای طراحی صفحات اینستاگرام موارد ذیل در نظر گرفته خواهد شد :
1- طراحی لوگو
2- طراحی بیو صفحه اصلی
3- طراحی قالب استوری صفحه اینستاگرام
4- طراحی کاورهایلایت استوری (بنا به تعداد مورد نیاز مخاطب)
5- طراحی پست صفحه اینستاگرام

• 1-1 طراحی لوگو:
المان لوگو نماد و معرفی کننده هر برند و شرکت است. این نماد مهمترین عنصر ارتباط شما با مخاطبان و مشتریان و معرف شخصیت و اعتباریک مجموعه و یا شخص است. هر لوگوی منحصربفرد می تواند قدرت و ارزش نام تجاری و زمینه فعالیت شما را نمایش می دهد.
بنابراین طراحی لوگو از اهمیت بسیار زیادی برخوداراست.

• 1-2 طراحی بیو صفحه اصلی
بهتر است بدانیم که بیو اینستاگرام؛ شناسنامه صفحه اینستاگرام شما می باشد. در بیو اینستاگرام می توانید افراد را تشویق به ادامه بررسی صفحه خود کنید. اهمیت این بخش از صفحه پروفایل اینستاگرام به قدری بالاست که برخی از شرکت‌های بزرگ با حساسیت بسیار بالایی متن برای این بخش انتخاب کرده؛ از این رو نیاز است توضیحاتی در مورد قسمت بیو اینستاگرام و محل قرارگیری آن در صفحه پروفایل اینستاگرام و چگونه بهتر نوشتن بپردازیم.همچنین اصلا بدانیم که بیو چیست ؟ در اینجا سعی میکنیم به صورت تیتر وار و کاملا مختصر موارد را عنوان کرده و توضیحات کامل را در بخش مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید.
نکته : در یک صفحه تجاری (بیزینسی) بیو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

بیو اینستاگرام کجاست ؟
1- انتخاب نام اکانت
2- انتخاب عکس پروفایل یا بارگزاری لوگو
3- متن بیو اینستاگرام
4- قراردادن لینک سایت یا لینک کانال شبکه های مجازی
5- سیو کردن استوری های برگزیده در هایلایت ها
6- استفاده از ویژگی دسته بندی هایلایت ها
7- استفاده از دکمه تماس با ما
8- قراردادن آدرس ایمیل

• 3-1 طراحی قالب استوری صفحه اینستاگرام
با توجه به سلیقه مجموعه و انتخاب رنگ سازمانی و با استفاده از ساختار و الگوریتم مد نظر و با شناخت ار رفتار مخاطب نسبت به طراحی قلب استوری اقدام کرده تا تمامی استوری ها در قالب طراحی شده قرار گیرند.در استوری علاوه بر طراحی عکس می‌توان یک فیلم 15 ثانیه‌ای نیز برای ارایه مفهوم طراحی کرد. استوری در دید بعضی مخاطبان اولویت دارد و بسیاری از افراد قبل از دیدن پست‌، استوری‌های خود را مرور می‌کنند. بنابراین توجه به استوری می‌تواند شما را در گامی جلوتر از رقیبانتان قرار دهد.

• 4-1 طراحی کاورهایلایت استوری
یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام بخش استوری آن میباشد که قبل ها در مورد این بخش مطالبی را نوشته ایم اما یک قابلیت دیگر برای نشان دادن بیشتر استوری ها وجود دارد و آن استوری های برگزیده می باشد که شما می توانید هر استوری که قبلا آن را انتشار داده اید و یا قصد انتشار آن را دارید را در بیو اینستاگرام خود به صورت دائمی برای عموم به نمایش در آورید.

• 5-1 طراحی پست اینستاگرام
قرار دادن پست‌ها به شیوه‌ای درست و جذاب و طراحی پست اینستاگرام یک قدم برای داشتن یک کسب‌وکار موفق است.
** 5-1-1 نقش پست‌های اینستاگرامی در رونق کسب‌وکار
در ابتدا می بایست به این نکته توجه داشته باشیم که اگر فکر می‌کنید با گرفتن یک عکس از محصول بدون توجه به جذابیت خاص و استفاده از تصویر جهت نمایش محصول یا کالا می‌توانید به افزایش فروش و رونق کسب و کار خود اضافه کنید سخت در اشتباه هستید و از همین حالا بدانید که بازده چندانی نخواهید داشت. قرار دادن یک عکس به صورت ساده و خام در اینستاگرام، محصول شما را به یک عکس گذرا از نگاه بیننده تبدیل می‌کند. عکسی که شما برای تبلیغ محصول خود استفاده می‌کنید باید بسیار جذاب و زیبا باشد تا بتواند مشتری را به خرید آن تشویق کند.
** 5-1-2 طراحی پست اینستاگرام چیست؟
لطفا لحظه ای یک پست تبلیغاتی را تصور کنید که یکی از دوستان شما برای شما می‌فرستد. بیشتر آن‌ها تصاویر ادیت شده‌ای هستند که نگاه مخاطب را نوازش می‌کند. در واقع یک طراحی گرافیک زیبا هم بیننده‌ را به خرید محصول شما تشویق می‌کند و هم او را تشویق به فرستادن پست برای دیگران و معرفی آن می کند. به عبارت دیگر یک طراحی مناسب موجب تبلیغات غیر مستقیم و پنهانی برای محصول شما خواهد شد. طراحی پست اینستاگرام با توجه به اصول آن، همان چیزی است که مخاطب را به سمت محصول شما می‌کشاند. به محصول فرصت معرفی خود را می‌دهد و در نتیجه موجب افزایش مخاطب و در نهایت افزایش فروش در حوزه‌ی کاری شما خواهد بود.باید بدانیم که هر محصول، شیوه‌ی طراحی پست اینستاگرام مخصوص به خود را دارد ولی در نهایت هدف این است که محصول شما در دید مخاطب برجسته شود. این طراحی‌ها برای عکس، ویدیو، استوری و … متفاوت انجام می‌شود.
** 5-1-3 طراحی عکس برای اینستاگرام
عکس‌هایی که برای پست اینستاگرام طراحی می‌شوند باید هدف شما را در دید بیننده برجسته‌تر از سایر محتویات موجود در عکس نشان دهند. به عبارت دیگر عکس نباید توجه مخاطب را از اصل موضوع و هدف شما منحرف کند. به تصویر کشیدن هدف و ارایه‌ی اطلاعات لازم و کافی در یک عکس مخاطب را بیشتر جذب می‌کند. این به این معنی است که تبلیغ محصولات و خدمات در قالب عکس بازخورد بیشتری داشته و از طریق آن بهتر می‌توان با مخاطب ارتباط برقرار کرد.
** 5-1-4 طراحی ویدیو برای اینستاگرام
ویدیو های اختصاصی در صفحات اینستاگرام60 ثانیه هستند. این قابلیت که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده این است که می‌توانید فیلم‌هایی که بیش از 60 ثانیه هستند را به چند قسمت تبدیل کرده و هر کدام را در 60 ثانیه برش دهید. سپس همه‌ی قسمت‌ها را در یک پست در اختیار مخاطب قرار دهید؛ به این حالت پست ورق خور گفته می شود.در قرار دادن پست‌های ویدیویی دست شما برای ارایه‌ی هدف بازتر است و فرصت بسیار بیشتری را برای القای منظور خود به مخاطب دارید. اما نکته‌ی قابل توجه در اینجا این است که عکس بیننده‌ی بسیار بیشتری نسبت به فیلم دارد. فیلم به دلیل تاخیر در ارایه‌ی مفهوم و نیاز به صرفِ وقت بیشتر بیننده‌ی کمتری می‌گیرد. اما از طرف دیگر اگر پیج شما دارای محتواهای آموزشی است، می‌‍توانید از آپشن دیگر اینستاگرام به نام IGTV استفاده کنید که قابلیت به اشتراک گذاری فیلم‌های طولانی به صورت یکپارچه بدون نیاز به کراپ و برش است.
نکته قابل توجه این است که به طور کلی تولید محتوا اینستاگرام تاثیر مستقیم بر میزان پیشرفت کسب و کار شما در این شبکه اجتماعی دارد.طراحی ویدیو با عکس هم می‌تواند روش خوبی برای جذب مخاطب باشد. در این روش عکس‌ها با استفاده از تکنیک های ساخت موشن‌ گرافی و با توجه با المان ‌های جذابیت‌بخشی به تصاویر، در قالب یک فیلم به مخاطب ارائه می‌گردند.

هدف طراحی پست اینستاگرام چیست؟
طراحی پست اینستاگرام با هدف افزایش مخاطب و تشویق مخاطب برای خواندن بقیه‌ی مطلب انجام می‌شود.استفاده از اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، شما را راحت‌تر به این هدف می‌رساند. یکی از فواید طراحی پست اینستاگرام افزایش مخاطب و دنبال کننده است.این بخش و توضیحات یکی از قسمت ها و زیر مجموعه های مدیریت پیج اینستاگرام است.
نکته‌ای که در این قسمت می‌توان به آن اشاره کرد این است که گاهی میان فعالیت‌های روزانه و روتین صفحه اینستاگرام، یک کار چالشی هم قرار دهید. در کارهای چالشی طراحی پست به صورتی انجام می‌گیرد که مخاطب هم خود درگیر پست می‌شود و هم با تگ کردن افراد دیگر و به چالش کشیدن آن‌ها میزان بازدید صفحه را افزایش می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت طراحی زیبا می‌تواند علاوه بر ارایه موضوع و انتقال هدف، به گسترش صفحه‌ی شما نیز کمک می‌کند.

Call Now Button
دیجیتال مارکتینگ پیرایهطراحی سایت و سئو: اثری از دیجیتال مارکتینگ پیرایه