طراحی-سایت-ریسپانسیو

طراحی-سایت-ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

شکی نیست که طراحی وب ریسپانسیو از نظر استفاده از رسانه های آنلاین در عصر امروز بسیار مهم است.  استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت بیش از هر زمان دیگری بوده است. اهمیت وب سایت های سازگار با موبایل نیز اهمیت دارد. تلفن های هوشمند و تبلت ها رویکرد نسبت به طراحی و تجربه کاربری را تغییر داده اند. تعامل با وب سایت ها در تلفن های هوشمند و تبلت ها مانند صفحه مانیتورهای رایانه رومیزی نیست. عواملی مانند کلیک در برابر لمس ، اندازه صفحه ، وضوح پیکسل، نشانه گذاری بهینه شده و موارد دیگر بسیار مهم شده اند.

اگر سئو سایت یکی از مولفه های اصلی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد ، داشتن یک وب سایت مناسب برای موبایل بسیار ضروری است. فروش موبایل هم اکنون از فروش کامپیوتر پیشی گرفته است. به همین علت است که بیشتر آمار بازدید از وب سایت ها را مرورگر های موبایل تشکیل داده است.

اول از همه مهم است که درک کنیم دقیقاً ریسپانسیو بودن یک وب سایت چیست؟

Responsive Web Design (RWD) روشی برای ایجاد و کدگذاری وب سایت است. به گونه ای که وب سایت شما بتواند در اندازه های مختلف ( دسکتاپ، تبلت، تلفن همراه) ، در سیستم عامل هخای مختلف ( ویندوز، اندروز، IOS ) و … بتواند به شکل مناسب نمایش داده شود.

استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای گشت و گذار در وب با سرعت نجومی همچنان در حال رشد است و این دستگاه ها اغلب با اندازه صفحه نمایش محدود می شوند و نیاز به روش متفاوتی برای نحوه چیدمان محتوا در صفحه دارند.

طراحی وب سایت ریسپانسیو ، به نیازهای کاربران و دستگاههایی که استفاده می کنند پاسخ می دهد. طرح بر اساس اندازه و قابلیت های دستگاه تغییر می کند. به عنوان مثال ، در تلفن کاربران محتوای نمایش داده شده را در یک ستون مشاهده می کنند. یک رایانه لوحی ممکن است همان محتوا را در دو ستون نشان دهد.

تعداد زیادی از اندازه صفحه نمایش های مختلف در تلفن ها ، تبلت ها ، میز کار ، کنسول های بازی ، تلویزیون و … وجود دارد. اندازه صفحه نمایش همیشه در حال تغییر است ، بنابراین مهم است که سایت شما بتواند با هر اندازه صفحه نمایش ، امروز یا در آینده سازگار شود. به عنوان مثال برخی از بازدید کنندگان شما از یک صفحه لمسی استفاده می کنند. طراحی ریسپانسیو مدرن همه این موارد را در نظر می گیرد تا تجربه را برای همه بهینه کند.

دلایل اصلی داشتن طراحی وب ریسپانسیو

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که فقط یک وب سایت قدرتمند راه اندازی می کنند و شروع به درآمدزایی می کنند. با این حال ، برای موفقیت در تجارت آنلاین و محبوبیت در بین کاربران ، باید با تعداد زیادی از کارهای روزمره کنار بیایید. علاوه بر این ، باید همیشه این یک ایده ساده اما مفید را بخاطر بسپارید – خود را در موقعیت مشتری قرار دهید. یکی از راه های انجام این کار پاسخ به این سوال است که “من چقدر زمان را با استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای مرور وب می گذرانم؟” ممکن است از پاسخ خود متعجب شوید. امروز ، ما قصد داریم توضیح دهیم که همه اینها چه ارتباطی با طراحی واکنش گرا دارد و اینکه چرا سایت شما باید ریسپانسیو باشد.

طراحی-سایت-ریسپانسیو

طراحی-سایت-ریسپانسیو

مزایای اساسی طراحی وب ریسپانسیو

تجربه کاربری بهتر

در حالی که ، تولید محتوا وب سایت پادشاه است و قابلیت کشف محتوا مهمترین معیار موفقیت است. این تجربه کاربر است که بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا از طریق دستگاه ، محتوای هر وب سایت را مصرف کنند. صرف نظر از انتخاب و اولویت آنها ، در هر زمان. بنابراین ، طراحی وب ریسپانسیو ارائه تجربه بهینه کاربر است. صرف نظر از اینکه آنها از رایانه رومیزی ، تلفن هوشمند ، تبلت یا تلویزیون هوشمند استفاده می کنند. طراحی وب ریسپانسیو ، حرفه ای را مشغول می کند. دستگاهی به پیمایش یا تغییر اندازه نیاز نیست.

طراحی وب ریسپانسیو ترافیک بیشتری را برای موبایل به ارمغان می آورد

اکنون ، مردم خواه در صف سوپرمارکت باشند و یا در راه خانه ، به طور مداوم به اینترنت دسترسی دارند. آنها از هر فرصتی برای گشت و گذار در تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند. این روند با طیف گسترده ای از دستگاه های تلفن همراه قوی است. در واقع ، عملکرد اصلی طراحی وب ریسپانسیو ، انطباق وب سایت شما با چندین قالب (دسک تاپ ، تبلت ، تلفن های هوشمند و …) است. این بدان معنی است که محتوای شما به اندازه کافی انعطاف پذیر است و می تواند آزادانه در همه دستگاه ها حرکت کند و کاربران می توانند وب سایت شما را بدون مشکل دیدن کنند.

طراحی وب ریسپانسیو تجربه کاربری بسیار خوبی را ایجاد می کند

برداشت اول همه چیز است. شخصی که برای اولین بار از هر دستگاهی به یک صفحه وب مراجعه می کند ، می خواهد به راحتی یک سایت ریسپانسیو را مرور کند. بنابراین ، طراحی ریسپانسیو در مورد ارائه یک تجربه ثابت کاربر است. بازدید کنندگان شما از قابلیت استفاده از وب سایت شما راضی خواهند بود و برای اطلاعات بیشتر بازمی گردند. اگر این کار انجام نشود ، زمان نگهداری مشتریان و همچنین بازگشت آن ها به وب سایت شما کاهش می یابد و ممکن است بسیاری از مشتریان بالقوه خود را از دست دهید.

طراحی وب ریسپانسیو SEO شما را بهبود می بخشد

طراحی وب ریسپانسیو برای سئو اهمیت بیشتری پیدا می کند. Google به چند دلیل وب سایت های ریسپانسیو را دوست دارد. در وهله اول ، وب سایت های طراحی ریسپانسیو بدون در نظر گرفتن یک دستگاه ، دارای یک URL (و همان HTML) هستند که باعث می شود گوگل بتواند وب سایت شما را فهرست بندی کند. در مرحله دوم ، به اشتراک گذاشتن محتوایی که در یک URL قرار دارد برای کاربران بسیار آسان تر است. سرانجام ، اگر به جای نسخه های جداگانه دسک تاپ و موبایل ، یک وب سایت ریسپانسیو دارید ، می توانید از بحث محتوای تکراری و در نتیجه تأثیر منفی بر رتبه بندی جستجوی خود جلوگیری کنید.

طراحی وب ریسپانسیو هزینه کمتری دارد

با توجه به اینکه یکی از داغترین گرایش ها است ، طراحی وب ریسپانسیو بیش از آنچه مورد توجه قرار می گیرد ، است. در مقایسه با داشتن دو وب سایت جداگانه ، می توانید در هزینه و زمان صرفه جویی کنید. شما نباید وقت و منابع گران بها را در ایجاد نسخه موبایل وب سایت همراه با وب سایت دسک تاپ موجود تلف کنید. با طراحی ریسپانسیو ، می توانید یک منبع وب واحد ایجاد کنید که برای همه دستگاه ها بهینه شده باشد و صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید.

نگهداری از وب سایت های طراحی ریسپانسیو آسان است

اجرای دو نسخه جداگانه دسک تاپ و موبایل از وب سایت خود به این معنی است که شما باید دو استراتژی جداگانه درباره SEO داشته باشید. اما با طراحی وب ریسپانسیو ، شما فقط یک وب سایت دارید که باید به روز شود. خیلی ساده است. بدیهی است که مدیریت یک منبع به زمان کمتری و هزینه کمتری نیاز دارد. علاوه بر این ، شما می توانید به راحتی و به سرعت از طریق چندین دستگاه در وب سایت تغییرات ایجاد کنید.

لیست مزایای طراحی وب ریسپانسیو می تواند ادامه یابد. جای تعجب نیست که این روزها این یک موضوع داغ است. ایجاد وب سایتی که 100٪ ریسپانسیو باشد چالش بزرگی نیست. اگر قبلاً وب سایتی دارید ، باید تست پاسخگویی آن را بررسی کنید. ابزارهای تست طراحی ریسپانسیو رایگان بسیار خوبی وجود دارد. یا از تیم پشتیبانی با تجربه ما ، فارغ از اینکه با چه مشکلی در وب سایت روبرو هستید ، درخواست کمک حرفه ای کنید!

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی