شبکه اجتماعی واتساپ

واتساپ یک برنامه پیام رسانی بسیار گسترده است که به شما امکان می دهد از طریق برقراری ارتباط با اینترنت تماس برقرار کنید، گپ تصویری ، ارسال gif و برچسب و موارد دیگر را استفاده کنید. واتساپ یک نرم افزار رایگان است . در سال گذشته فیسبوک که مالکیت واتساپ را بر عهده دارد، اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی پر بازدید بیش از دو میلیارد در سراسر دنیا کاربر فعال دارد.

این برنامه پیام رسان به شما امکان می دهد تا از طریق برقراری اینترنت با هر یک از کاربران واتساپ در سراسر جهان تماس برقرار کنید. هزینه این تماس کاملا مناسب بوده و نیاز به صرف هزینه های زیاد نمی باشد. هزینه از طریق حجم اینترنت شما محاسبه می شود. نرم افزار واتساپ در Android و iPhone موجود است.وی در اصل خدمات پیام رسانی سنتی ، رسانه های اجتماعی و تلفن شما را برای یک بستر پیام رسانی کاملاً غوطه ور با اندکی افزودنی امنیتی با رمزگذاری نهایی به پایان می رساند:

نحوه تنظیم و شروع به استفاده از واتساپ

تماس و گپ ویدیویی

واتساپ به نام کاربری یا کدهای مخصوص جهت یافتن دوستان شما احتیاج ندارد ( همانند شبکه اجتماعی اینستاگرام که از طریق id کاربران را جست و جو می کند. ) زیرا در تلفن شما به لیست مخاطبین شما وصل شده است ، به این معنی هرکسی که واتساپ را در تلفن خود داشته باشد و در لیست مخاطبین شما باشد به راحتی از لیست مخاطبان شما قابل مشاهده است.

نحوه ارسال پیام ها در واتساپ

در تب Chats واتس اپ جایی است که می توانید به خانواده و دوستان خود پیام ارسال و دریافت کنید ، پیام های گروهی را شروع کنید . اگر هنگام صحبت با واتساپ و مکالمات خود نگران مسائل مربوط به حریم خصوصی هستید ، نگران نباشید زیرا واتساپ و اشخاص ثالث نمی توانند هر یک از پیام های شما را بخوانند یا گوش دهند. در این نرم افزار نه تنها می توانید پیام های متنی ارسال کنید بلکه واتساپ رابط کاربری خوبی برای ارسال عکس ، فیلم ، GIF و سایر رسانه ها دارد ، بنابراین مکالمات شما می توانند به همان اندازه که می خواهید رنگارنگ باشند!

  • نحوه ارسال پیام با واتساپ
  • نحوه ارسال عکس ، فیلم و سایر رسانه ها در واتساپ
  • نحوه استفاده از چت های گروهی و لیست های پخش در واتساپ

سفارشی سازی

اگر از WhatsApp زیاد استفاده کنید ، به احتمال زیاد یک اعلان ها از تماس های تلفنی ، چت های گروهی و غیره دریافت خواهید کرد. خوشبختانه شبکه اجتماعی واتساپ به شما امکان می دهد بسیاری از تنظیمات اعلان ها را شخصی سازی کنید. زنگ ها و زنگ های متنی مختلف را برای مخاطبین جداگانه تشکیل دهید ، یا فقط تنظیمات گسترده ای را به نوع اعلان های دریافت شده ، می توانید اعلان های خود را به دلخواه خود تنظیم کنید. بعلاوه ، واتس اپ اکنون دارای یک حالت تاریک است ، بنابراین نیازی نیست هنگام استفاده از برنامه ، نور صفحه را تغییر دهید .

حریم خصوصی

در حالی که واتس اپ یک سرویس پیام رسانی با ظرافت ایمن است ، هنوز هم اطلاعاتی وجود دارد که بصورت پیش فرض در برنامه عمومی است. تصویر نمایه ، وضعیت ، بخش “درباره شما” و موارد دیگر همه با واتس اپ قابل مشاهده هستند. خبر خوب این است که شما می توانید همه چیز را به صورت خصوصی تغییر دهید یا فقط در تنظیمات حریم خصوصی به مخاطبین خود نشان دهید.

پشتیبان گیری از داده ها یا حذف WhatsApp

بعضی اوقات لازم است به یک دلیل یا دیگری تلفن خود را عوض کنید یا تلفن خود را بازیابی کنید و نمی خواهید سابقه چت خود را از دست دهید. سایر مواقع می خواهید بایگانی های قدیمی را بایگانی کرده و حذف کنید ، به همین ترتیب ویندوز فضا را در آیفون شما جای نمی دهد ، واتس اپ پشت شما را دارد.

می توانید چت ها را بایگانی کنید ، گپ ها را پاک کنید ، و از پیام خود و سایر رسانه ها نسخه پشتیبان تهیه کنید ، هر زمان که دوست دارید به این معنی است که دیگر نیازی به نگرانی در مورد از دست دادن هر چیزی ندارید که هنگام تعویض تلفن ها داشته باشید یا اینکه اتفاق ناگواری برای آیفون شما رخ داده است.

فراموش نکنید ، می توانید هر زمان که بخواهید حساب شبکه اجتماعی واتساپ خود را حذف کنید ، اما اگر این کار را انجام دهید ، هیچ داده ای ذخیره نمی شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از زدن دکمه حذف ، از آنچه می خواهید تهیه کنید.

  • نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پیام ها و رسانه های خود از شبکه اجتماعی واتساپ
  • نحوه بایگانی چت ها و حذف حساب خود از شبکه اجتماعی واتساپ

نحوه ارسال پیام

برای ارسال پیام ، WhatsApp را باز کرده و دکمه گپ را در پایین صفحه (حباب گفتار) فشار دهید. دکمه نوشتن را در گوشه سمت راست بالای صفحه فشار دهید – به نظر می رسد یک قلم روی یک مربع کاغذ است – و سپس در لیست مخاطبین خود بروید یا از کادر جستجو در بالای صفحه استفاده کنید تا شخصی را که می خواهید پیام دهید پیدا کنید. به شما یک صفحه چت ارائه می شود. روی کادر سفید ضربه بزنید و پیام خود را تایپ کنید. می توانید با فشار دادن نماد + در سمت چپ کادر سفید ، تصاویر ، فیلم ها ، اسناد یا حتی اطلاعات تماس شخص را پیوست کنید. برای ارسال پیام خود ، پیکان آبی را در سمت راست کادر سفید فشار دهید.

ارسال ویس در واتساپ

دکمه میکروفون را در سمت راست کادر سفید فشار داده و نگه دارید و پیام خود را بگویید. به عنوان یادداشت صوتی ارسال می شود. یا متن پیام خود را دیکته کنید. روی جعبه سفید ضربه بزنید تا صفحه کلید خود را مطرح کنید. دکمه میکروفون را فشار داده و پیام خود را دیکته کنید. تلفن به طور خودکار این مورد را در جعبه پیام رونویسی می کند.

پس از ارسال پیام خود ، ترکیبی از تیک های رنگی را در گوشه سمت راست پایین مشاهده خواهید کرد .؛

  • یک تیکه خاکستری نشان می دهد که هنوز پیام دریافت نشده است (احتمالاً گیرنده اتصال اینترنت ندارد).
  • دو تیک خاکستری به این معنی است که دریافت شده اما خوانده نشده است
  • دو کنت آبی به این م
  • عنی است که خوانده شده است
  • دایره خاکستری به این معنی است که شما اتصال اینترنتی ندارید بنابراین نمی توانید پیام را در حال حاضر ارسال کنید اما به محض اینکه به یک اتصال اینترنت دسترسی پیدا کردید ارسال می شود.

می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید تا افراد نتوانند با رفتن به تنظیمات پیام آنها خوانده شود یا نه. تنطیمات حساب را انتخاب کنید ، سپس حریم خصوصی را انتخاب کرده و برای خاموش کردن آن از کشویی کنار Read Receipts انتخاب کنید.

چگونه یک پیام را حذف کنیم

پیامی بطور تصادفی ارسال کردید؟ اگر خوانده نشده باشد ، می توانید پیام را حذف کنید. فقط فشار داده و نگه دارید ، سپس Delete را حذف کرده و آن را از گپ حذف کنید. با این حال گیرنده پیامی را مشاهده می کند که می گوید “این پیام حذف شده است”.

نحوه جلوگیری از دیدن افراد از انلاین بودن ما در واتساپ

WhatsApp مخاطبین شما را هنگام آخرین بار آنلاین بودن نشان می دهد (به نام “جدول زمانی”). برای دیدن این ، آنها فقط نیاز به گپ و گفتگوی خود با شما دارند و در بالای نام شما همان زمانی خواهد بود که آخرین بار در WhatsApp بودید. اگر در آن لحظه از برنامه استفاده می کنید ، در صورت نوشتن پیام ، می بینند که آنلاین یا کلمه «تایپ کردن» تغییر می کند. اگر این مسئله را بیش از حد مزاحم بدانید ، می توانید با رفتن به تنظیمات ، آن را خاموش کنید. به تنظیمات رفته و به حساب کاربری مراعه کنید، سپس حریم خصوصی را انتخاب کنید ، به دنبال آخرین بازدید گزینه هیچ کس را انتخاب نمایید.

نحوه ایجاد گپ گروهی

آیا می خواهید به صورت یک پیام به تعدادی از افراد پیام دهید تا همه بتوانید مکالمه کنید؟ گپ گروهی ایجاد کنید. برای انجام این کار ، از سه نقطه بالای صفحه گزینه ایجاد گروه را انتخاب کنید. مخاطبین را که می خواهید با آنها صحبت کنید را انتخاب کنید. روی Next ضربه بزنید و می توانید موضوعی را برای گروه و حتی یک نماد اضافه کنید.

نحوه برقراری تماس

WhatsApp همچنین به شما امکان برقراری تماس ویدیویی و صوتی را می دهد. دکمه تماس (نماد تلفن) را در پایین صفحه فشار دهید. آیا می خواهید با کسی در لیست مخاطبین خود تماس بگیرید؟ نماد را در گوشه بالا سمت راست (تلفن همراه با نماد +) فشار دهید و سپس مخاطبین خود را حرکت دهید. از صفحه ظاهر می شود. که با ضربه زدن روی دکمه تماس ویدیویی (این یک تماس صوتی به طور پیش فرض است) می توانید ویدیو را روشن کنید.

نحوه به اشتراک گذاشتن یک وضعیت

شما می توانید تصاویر ، فیلم ها و GIF ها را به عنوان وضعیتی ارسال کنید. که بعد از 24 ساعت ، مانند داستان های اینستاگرام ناپدید می شوند. با باز کردن WhatsApp ، نماد وضعیت را در گوشه سمت چپ پایین فشار دهید ، سپس به وضعیت من فشار دهید و قادر خواهید بود از تلفن خود تصویری انتخاب کنید. یا از یک تصویر جدید استفاده کنید. شما حتی می توانید آن را حاشیه نویسی کنید.

 

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی