شبکه اجتماعی تلگرام

شبکه اجتماعی تلگرام

شبکه اجتماعی تلگرام

تلگرام یکی از محبوب ترین سرویس های پیام رسان در جهان است. این برنامه اغلب در بحث های مربوط به حریم خصوصی و امنیت آنلاین پررنگ است، اما آیا همه برنامه های پیام رسان ایمن نیستند؟ آیا برنامه هایی مانند WhatsApp و Facebook Messenger رمزگذاری مناسبی ندارند؟ چه چیزی تلگرام را بسیار خاص می کند؟

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که تلگرام چه می کند ، ویژگی های اصلی آن چیست و چرا ممکن است استفاده از آن را در نظر بگیرید.

تاریخچه شبکه اجتماعی تلگرام

تلگرام یک سرویس پیام رسان چند پلتفرمی است که توسط کارآفرین روسی پاول دوروف تاسیس شده است. این برنامه برای آندروید در آلفا در تاریخ 20 اکتبر 2013 راه اندازی شد و اکنون حدود 200 میلیون کاربر ماهانه دارد. پیش از این ، این زوج سایت محبوب شبکه های اجتماعی روسی ، VKontakte (VK) را راه اندازی کردند.

برنامه تلگرام به دلیل رویکرد بازتر ، ایمن تر و خصوصی تر در ارسال پیام ، تمجید کرده است. برخلاف واتس اپ که متعلق به فیس بوک است ، تلگرام مسنجر توسط یک شرکت مستقل کنترل و اداره می شود.

امروز ، پیام رسان تلگرام در تمام سیستم عامل های اصلی از جمله Windows ، macOS ، Android ، iOS و Linux موجود است. یک نسخه مبتنی بر وب نیز وجود دارد. تلگرام برای بارگیری و استفاده رایگان است. این برنامه دارای آپدیت های منظم به جهت رفع نیاز کاربران و راحتی آن ها می باشد. به همین دلیل است که مردم عاشق پیام های تلگرام و تمام ویژگی هایی هستند که باعث می شود تلگرام از سایر برنامه های پیام رسان متمایز شود.

پیام رسان تلگرام یک برنامه پیام رسان محبوب است که شهرت روز افزونی دارد. اما تلگرام چیست؟ چگونه کار می کند؟ و چه ویژگی هایی به تلگرام کمک کرده است تا چنین پایگاه کاربرپسندی را توسعه دهد؟

در این مقاله بررسی می کنیم که چرا مردم عاشق تلگرام هستند. و اگر در مورد ویژگی هایی که باعث می شود تلگرام از بین جمعیت بی تفاوت باشد بخوانید شاید متوجه شوید که آن را هم دوست دارید.

مسنجر تلگرام: فقط یک برنامه پیام رسان است؟

عملکرد اصلی تلگرام مانند بیشتر برنامه های پیام رسان دیگر است: شما می توانید به سایر کاربران تلگرام پیام دهید ، مکالمات گروهی ایجاد کنید ، با مخاطبین تماس بگیرید و فایل ها و برچسب ها را ارسال کنید.

امنیت تلگرام

ویژگی اصلی تلگرام حریم خصوصی است و برای اطمینان از این امر از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می شود. این همان چیزی است که افراد خارج از مکالمه دو طرفه – اعم از یک شرکت ، دولت ، هکرها یا شخص دیگر – را از دیدن آنچه ارسال شده متوقف می کند.

با این حال ، تلگرام از این رمزگذاری فقط در تماس ها و در ویژگی “چت های مخفی” خود (که در زیر بیشتر درباره آن صحبت می کنم) استفاده می کند ، نه در چت های معمولی – این فقط کلاینت رمزگذاری شده به سرور است. در همین حال ، شبکه اجتماعی واتساپ، سرویس ظاهراً ایمن تر ، از سال 2016 از رمزگذاری پایان به پیام در پیام ها ، تماس ها و تماس های ویدئویی استفاده کرده است.

بهترین برنامه پیام رسان و برنامه چت برای اندروید!

بودجه این شرکت توسط بنیانگذار و مدیرعامل آن پاول دوروف تأمین می شود ، نه از طریق تبلیغات یا جمع آوری و به اشتراک گذاری داده ها. در همان صفحه ، تلگرام یکی از دو اصل حریم خصوصی اینترنت خود را نیز به عنوان “محافظت از اطلاعات شخصی شما در برابر اشخاص ثالث مانند بازاریابان ، تبلیغ کنندگان و غیره” ذکر کرده است.

به عبارت دیگر ، در حالی که شرکت های بزرگی مانند فیس بوک ، آمازون ، گوگل و دیگران ممکن است از نظر رمزگذاری ، احراز هویت و حریم خصوصی ، حسن نیت داشته باشند ، همه آنها با تبلیغ کنندگان همکاری داشته و برای آن ها اطلاعات ارسال می کنند.

مزایای تلگرام چیست؟

تفاوت های خاص زیادی بین تلگرام و رقبای آن وجود دارد. در اینجا برخی از تفاوتهای بزرگتر شرح داده می شود:

گپ های مخفی

گپ های مخفی فوق الذکر جایی است که می توانید در یک پیام کوتاه رمزگذاری شده با مخاطب شرکت کنید. اما این تنها مزیت آن نیست: گپ های مخفی همچنین به فرد اجازه نمی دهد پیام ها را از آنجا هدایت کند یا عکس صفحه بگیرد. البته ، کسی می تواند با دستگاه دیگری از صفحه نمایش عکس بگیرد.

تایمرهای از بین رفتن خودکار پیام

اگر نمی خواهید پیام های گپ مخفی شما برای همیشه آویزان باشد ، تلگرام به شما امکان می دهد تایمرهای خود تخریب را برای حذف دائمی آنها تنظیم کنید. پس از دریافت پیام ، برای مدت زمانی از پیش تعیین شده در گپ باقی می ماند. می توانید زمان های بین یک ثانیه تا یک هفته را انتخاب کنید.

به خصوص به حریم خصوصی اهمیت دهید تا بخواهید این کار را انجام دهید – این بدان معنی است که شما هرگز یک گزارش چت نخواهید داشت – با این وجود ، گزینه خوبی است که فیس بوک مسنجر ، WhatsApp و WeChat ندارند.

حذف پیام جهانی

تلگرام به کاربران اجازه می دهد پیام های ارسالی توسط کاربران دیگر را حذف کنند. این یک ویژگی تفرقه انگیز است. پاک کردن پیام های شما توسط شخص دیگری احتمالاً احساس خوبی ندارد. اما اگر مکالمه شما بین شما و شخصی است که به او اعتماد دارید ، این روش مفید دیگری برای کنترل ارتباطات آنلاین شماست.

محدودیت حجم فایل بزرگ

اگر می خواهید پرونده های بزرگی ارسال کنید ، تلگرام با پشتیبانی از فایل های حداکثر 1.5 گیگابایتی ، رقابت زیادی دارد. در همین حال ، محدودیت WhatsApp 100 مگابایت ، محدودیت WeChat 100 مگابایت و محدودیت Skype نیز 100 مگابایت است.

نکات منفی تلگرام چیست؟

تماس تصویری

نمی توانید با پیام رسان تلگرام ، تماس ویدیویی برقرار کنید در صورتی که بسیاری از سرویس های پیام رسان رقیب از آن پشتیبانی می کنند، به طور طبیعی ، همچنین نمی تواند تماس های ویدیویی مانند WhatsApp ، Skype و Facebook Messenger را گروه بندی کند.

تلگرام می تواند به کاربران اجازه “آفلاین نشان دادن” را بدهد ، اما عملکرد آن مشکل ساز است. تلگرام برآورد زمان آخرین دسترسی کاربر به برنامه را نمایش می دهد ، بنابراین دیگران می توانند ببینند که اخیراً در آن استفاده کرده اید یا در ماه گذشته. در برنامه ای که به حریم خصوصی مربوط است ، پنهان کردن وضعیت آنلاین خود به طور کامل باید یک امکان باشد.

اعلان کاربر جدید

یک اشتباه بیشتر در حریم خصوصی این است که تلگرام هنگام پیوستن به تلگرام، مخاطبان را مطلع می کند – مگر اینکه قبلاً انصراف داده باشند. این برنامه به شما هشدار نمی دهد که قصد دارد مخاطبین خود را مطلع کنید و این یک هشدار بزرگ برای کسانی است که می خواهند از تلگرام برای پایین نگه داشتن مشخصات استفاده کنند.

داستان ها و وضعیت ها

تلگرام فاقد ویژگی Stories در برخی از برنامه های پیام رسان رقیب است که به شما امکان می دهد تصاویر یا فیلم های کوتاه را بدون ارسال مستقیم یک مخاطب ارسال کنید. مسلماً این ویژگی برای اکثر افراد یک ویژگی اساسی نیست.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی