سئو وب سایتت

سئو وب سایت

سئو وب سایت

می خواهید بدانید سئو وب سایت چیست و چگونه کار می کند؟ آیا می خواهید در مورد بازاریابی سئو و نحوه استفاده از آن برای مشاغل شخصی خود بیاموزید؟ ما این راهنمای ساده را برای آموزش بیشتر درباره معنای سئو ، بهینه سازی وب سایت و بازاریابی سئو تهیه کرده ایم. با استفاده از این منبع ، می توانید SEO خود را تعریف کرده و نتایج بلند مدت را به دست آورید.

سئو سایت چیست؟

SEO وب سایت مخفف Search Engine Optimization است. این روند بهبود یک وب سایت برای موتورهای جستجو است. بنابراین رتبه بالاتری در نتایج جستجو دارد. هرچه یک صفحه در رتبه بندی بالاتر باشد ، برای بازدیدکنندگان بالقوه بیشتر قابل مشاهده است. در واقع بهینه سازی موتورهای جستجو فرایندی است که سازمان ها به آن کمک می کنند تا اطمینان حاصل کنند که سایت آنها در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی و اصطلاحات مرتبط دارای رتبه بالایی است. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما مقاله ای در مورد نحوه ساخت یک خانه پرنده دارید.

تقریباً 30٪ از کل بازدیدکنندگان بر روی نتیجه اول ، 15٪ روی لینک دوم و 10٪ روی لینک سوم کلیک می کنند. بنابراین برای جذب بازدیدکننده بیشتر به شما کمک می کند تا یک صفحه بالاتر رتبه بندی کنید.

تاثیر محتوا در سئو وب سایت

اجرای بهینه سازی موتور جستجو برای تجارت شما فواید زیادی دارد. با بهبود سئوی خود می توانید برای گسترش دید خود در موتورهای جستجو تلاش کنید. در واقع به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را بدست آورید و درگیر کنید. با تولید محتوا وب سایت جذاب تر و موثرتر بر روی سئو ، می توانید شانس خود را برای ایجاد ترافیک هدفمندتر افزایش دهید.

با تنظیم وب سایت و محتوای خود برای دید بیشتر و خوانایی بیشتر ، به معنای سئو خود کمک می کنید.

شما می توانید تعریف ساده سئو را به یک فرآیند مؤثر که باعث موفقیت در دراز مدت می شود ، تبدیل کنید. با کمک گرفتن از یک کارشناس سئو می توانید بهینه سازی وب سایت خود را آغاز کنید. با کمی آگاهی از SEO در زیر کمربند خود ، می توانید در هر زمان دیگری در مسیر بهبود رتبه موتور جستجوی برند خود باشید.

به عبارت دیگر ، معنی سئو شامل ایجاد تغییراتی در طراحی وب سایت و محتوای شما می باشد که سایت شما را برای موتور جستجو جذاب تر می کند. شما این کار را انجام می دهید به این امید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج نمایش دهد.

گرچه معنای سئو و بازاریابی سئو به دلیل عوامل مختلفی که می توانند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارند ، پیچیده به نظر می رسند ، روند بهینه سازی موتورهای جستجو آسانتر از آن است که به نظر می رسد.

موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را برای کاربران خود ارائه دهند. این به معنی ارائه نتایج در صفحات موتور جستجو است که نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند بلکه به آنچه جستجوگر به دنبال آن می باشد نیز مرتبط هستند.

برای سئو خوب چه فعالیت هایی انجام دهیم؟

هنگام ایجاد وب سایت ، دستورالعمل های زیر را به خاطر بسپارید:

 • محتوای خوبی ایجاد کنید
 • به سایت خود یک ساختار منطقی بدهید
 • از سایت های دیگر بخواهید به سایت شما پیوند دهند
 • سایت خود را در قالب موبایل نیز مشاهده کنید و در صورت وجود مشکل اصلاحات لازم را انجام دهید.

محتوای خوبی ایجاد کنید

به گفته گوگل ، محتوای با کیفیت بالا مهمترین نکته برای موتور جستجوی است. بنابراین چه چیزی به عنوان محتوای خوب واجد شرایط است؟

محتوای خوب آنچه در مورد سایت شماست را به روشی جالب و جذاب توصیف می کند. این متن آموزنده و مفیدی است که شامل کلمات کلیدی مورد نظر شما در ارتباط با سایت شما می باشد. همچنین دارای یک طرح زیبا ، دارای عناوین برای جذب شدن و شامل برخی از تصاویر است.

قانون کلی: به خاطر داشته باشید که شما برای بازدیدکنندگان خود می نویسید ، نه برای موتورهای جستجو.

به سایت خود یک ساختار منطقی بدهید

موتورهای جستجو باید بتوانند در سایت شما پیمایش کنند و اطلاعات مربوط به آن را تشخیص دهند ، به همین دلیل نحوه سازماندهی سایت شما اهمیت دارد. اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات شما به هم پیوند خورده اند و دارای یک URL توصیفی ، عنوان و توضیحات متا هستند.

اگر از تصاویر خود در سایت خود استفاده می کنید ، یک متن جایگزین وارد کنید. این “متن ALT” شرح مختصری از تصویر است. همچنین پیوندهایی را که از کار افتادند حذف کنید.سخنان گوگل درباره یک ساختار URL ساده را بخوانید

لینک دهی از سایت های دیگر

اگر افراد دیگر به صفحات سایت شما پیوند می دهند ، این نشانه موتورهای جستجو است که اطلاعات صفحه شما مهم یا جالب هستند. این منجر به رتبه بندی بالاتر می شود. پیوندها همچنین ترافیک بیشتری ایجاد می کنند ، زیرا شما می توانید از طریق راه های دیگری غیر از موتورهای جستجو بازدید کننده را بدست آورید.

Google بین پیوندهای طبیعی و غیر طبیعی تفاوت قائل می شود. پیوندهای طبیعی به مرور زمان ایجاد می شوند زیرا افراد دیگر محتوای سایت شما را دوست دارند. پیوندهای غیر طبیعی با هدف دستکاری موتورهای جستجو ایجاد می شوند و باید از آنها اجتناب شود.

سایت خود را ریسپانسیو کنید

بیش از نیمی از جستجوهایی که گوگل انجام می دهد از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود ، بنابراین بسیار مهم است که سایت شما در تلفن های هوشمند یا تبلت ها خوب به نظر برسد. موتورهای جستجو ، سایت های دوستانه تلفن همراه را بالاتر از سایت هایی که برای دستگاه های تلفن همراه بهینه نشده اند ، رتبه بندی می کنند ، حتی اگر شخص جستجوگر از دسک تاپ استفاده کند.

بازاریابی محتوا

قبل از اینکه به برخی از عوامل SEO داخل و خارج از صفحه بپردازیم ، اجازه دهید در مورد محتوا صحبت کنیم. محتوا در جذب موتورهای جستجو و کمک کرده و منجر به برقراری ارتباط با بازدید کنندگان می شود. تاثیر سئو را می توان حتی بیشتر از طریق محتوای تصویری و نوشتاری مشاهده نمود.

هرچه قطعات با کیفیت تر و مرتبط با محتوای شما در سایت باشد ، موتورهای جستجوگر احتمال بیشتری دارند که صفحات شما را در صفحه نتایج بالاتر قرار دهند.

به همین ترتیب ، هرچه محتوای جذاب تر و مؤثر تری در سایت خود داشته باشید ، بازدیدکنندگان بیشتر احتمال دارد که زمان با کیفیت را در وب سایت شما سپری کنند و حتی ممکن است خرید انجام دهند.

راز ایجاد محتوا که هم برای موتورهای جستجو و هم برای بازدید کنندگان سایت شما بهینه شده است ، ایجاد انواع مختلفی از مطالب است که به خوبی نوشته شده و در موضوعاتی باشد که بیشتر مورد توجه مخاطبان شما باشد.

در اینجا فقط چند نوع محتوا وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبود محتوای خود و در نتیجه ، رتبه بندی موتورهای جستجو روی آنها تمرکز کنید:

 • پست ها و مقالات
 • محتوای رسانه های اجتماعی
 • کتاب های الکترونیکی و عکس ها
 • راهنماها و آموزش ها
 • ویدئو ها
 • اینفوگرافیک یا محتوای تصویری دیگر

نکته مهم

نکته مهم دیگر که هنگام ایجاد محتوا برای سایت خود باید در نظر بگیرید کلمات کلیدی و عبارات SEO است. در واقع کلمات و عبارات مرتبطی هستند که ممکن است یک کاربر موتور جستجو هنگام جستجوی پاسخ سوالات یا محصولات و خدمات مرتبط با آن تایپ کند.

وقتی در اطراف این کلمات کلیدی و عباراتی محتوا ایجاد می کنید ، شانس خود را برای رتبه بالاتر برای این کلمات کلیدی در صفحه نتایج موتور جستجو بهبود می بخشید.

یکی دیگر از عواملی که می تواند در محتوای شما تأثیر بگذارد و از این رو رتبه بندی موتور جستجوگر شما است ، چقدر محتوای شما تازه است. طراوت اساساً به این نکته اشاره دارد که سازمان شما محتوای جدیدی را به سایت شما ارسال می کند.

با این حال ، ایجاد محتوای جدید با نام تجاری تنها راه برای تازه نگه داشتن مطالب شما نیست. همچنین می توانید با به روز کردن پست ها ، نوشتن مجدد مطالب خود را برای اثربخشی بیشتر آنها یا اضافه کردن اطلاعات و آمار جدید به مرور زمان ، محتوای خود را تازه کنید.

موتورهای جستجو عاشق محتوای عالی هستند و مصرف کنندگان برای درک بهتر از ارزش سازمان شما می توانند به محتوای با کیفیت نیاز داشته باشند. با ایجاد چند پست وبلاگ شروع کنید و برای ساختن موارد زیر در رسانه های اجتماعی کار کنید. هنگامی که شما یک گروه از طرفداران و پیروان وفادار دارید ، سازمان شما می تواند برای ایجاد انواع مختلف رسانه برای جذب و درگیر کردن راهکارهای جدید تلاش کند.

بهینه سازی SEO در صفحه

عوامل جستجوگرها در صفحه عناصری هستند که در وب سایت شما اتفاق می افتد. این مواردی است که شما بر آنها کنترل کاملی دارید ، به این معنی که می توانید با رعایت بهترین شیوه های سئو برای بهبود این عوامل در طول زمان تلاش کنید. این فراتر از بازاریابی محتوای شما به سطوح عمیق تر HTML سایت شما است.

سئو سایت فروشگاهی

ابتدا باید سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کنید. اما برای افزایش بازدید و فروش بهتر باید محصولات شما در سرچ های گوگل نمایش داده شوند. در واقع برای سایت های فروشگاهی اگر نتوانید رتبه خوبی کسب کنید، در نتیجه هیچ بازدهی برای شما به همراه نخواهد داشت.

از رقبای خود جلو بزنید

در حوزه کاری شما تعداد بی شماری رقیب وجود دارد، شما باید از روش های مختلف از جمله ادورز، سئو و بهینه سازی سایت ، شناسایی و دریافت نقاط ضعف و قدرت سایت خود و رقبا می توانید به بهتر شدن وب سایت خود کمک کنید.

برای سئو سایت فروشگاهی چه کار هایی باید انجام داد؟

برای سئو وب سایت فروشگاهی باید بر روی هر دو قسمت اصلی سئو داخلی و سئو خارجیفعالیت داشته باشید.

سئو داخل یا همان on-page در واقع شامل تمامی فعالیت هایی است که باید در روی وب سایت خود انجام دهید.

سئو خارجی و یا همان off-page نیر تمامی فاکتور های خارج از سایت است که هر سایت نیاز به چند مورد می باشد. این فعالیت ها را نمی توان به صورت صد در صد برای تمامی سایت ها انجام داد.

توجه داشته باشید که برای فعالیت در قسمت سئو خارجی ابتدا باید سئو داخلی شما مورد بررسی قرار گیرد و بعد از انجام سئو داخلی و تکمیل این بخش به سراغ سئو خارجی بروید.

در زیر لیست استراتژی های مورد نیاز جهت سئوی سایت فروشگاهی را قرار داده ایم:

معماری اطلاعات

دسترسی آسان در سایت یکی از مهم ترین نکات در سایت های فروشگاهی است. یک کاربر و مشتری بعد از ورود به سایت شما باید بتوانند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی بیابد . این کار باید با چند کلیک انجام شود.

بازدیدکنندگان شما باید هنگام ورود به صفحه اصلی سایت شما بتوانند به راحتی دسته بندی مختلفی را مشاهده کنند. با استفاده از دسته بندی و  فیلتر ها باید بتوانند به راحتی به محصول مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. مشاهده قیمت ها، مشخصات محصولات، نظرات کاربران در زمینه آن محصول، نحوه خرید و روش های ارسال باید برای کاربران وجود داشته باشد.

دسته بندی نباید زیر شاخه های بسیاری داشته باشد.  همچنین آدرس URL صفحات نباید بیش از حد طولانی باشند.

سئو سایت پزشکان

محتوای سایت پزشکی را فراموش نکنید، برخی موارد همانطور که قبلا اشاره شد باید در سایت های پزشکی حتما قرار داده شاشد، از جمله سابقه و افتخارات و دستاوردهای پزشکی، اطلاعات تماس، آدرس، و خدمات و دستگاه‌ها و امکانات مطب،

این خدمات گاهی می تواند منحصر به فرد برای بخش هایی از سایت ها نیز ارائه شود.

 • تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی
 • پرسش و پاسخ های متداول
 • سامانه تست آنلاین بیماری
 • گالری تصاویر و ویدئو
 • امکان اشتراک گذاری

در محتوای متنی خوب می توان از تصاویر، ویدئو ، ظرح های گرافیکی و … استفاده نمود.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی