سئو-سایت-فروشگاهی

سئو-سایت-فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

ابتدا باید سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کنید. اما برای افزایش بازدید و فروش بهتر باید محصولات شما در سرچ های گوگل نمایش داده شوند. در واقع برای سایت های فروشگاهی اگر نتوانید رتبه خوبی کسب کنید، در نتیجه هیچ بازدهی برای شما به همراه نخواهد داشت.

از رقبای خود جلو بزنید

در حوزه کاری شما تعداد بی شماری رقیب وجود دارد، شما باید از روش های مختلف از جمله ادورز، سئو و بهینه سازی سایت ، شناسایی و دریافت نقاط ضعف و قدرت سایت خود و رقبا می توانید به بهتر شدن وب سایت خود کمک کنید.

برای سئو سایت فروشگاهی چه کار هایی باید انجام داد؟

برای سئو وب سایت فروشگاهی باید بر روی هر دو قسمت اصلی سئو داخلی و سئو خارجیفعالیت داشته باشید.

سئو داخل یا همان on-page در واقع شامل تمامی فعالیت هایی است که باید در روی وب سایت خود انجام دهید.

سئو خارجی و یا همان off-page نیر تمامی فاکتور های خارج از سایت است که هر سایت نیاز به چند مورد می باشد. این فعالیت ها را نمی توان به صورت صد در صد برای تمامی سایت ها انجام داد.

توجه داشته باشید که برای فعالیت در قسمت سئو خارجی ابتدا باید سئو داخلی شما مورد بررسی قرار گیرد و بعد از انجام سئو داخلی و تکمیل این بخش به سراغ سئو خارجی بروید.

در زیر لیست استراتژی های مورد نیاز جهت سئوی سایت فروشگاهی را قرار داده ایم:

معماری اطلاعات

دسترسی آسان در سایت یکی از مهم ترین نکات در سایت های فروشگاهی است. یک کاربر و مشتری بعد از ورود به سایت شما باید بتوانند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی بیابد . این کار باید با چند کلیک انجام شود.

بازدیدکنندگان شما باید هنگام ورود به صفحه اصلی سایت شما بتوانند به راحتی دسته بندی مختلفی را مشاهده کنند. با استفاده از دسته بندی و  فیلتر ها باید بتوانند به راحتی به محصول مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. مشاهده قیمت ها، مشخصات محصولات، نظرات کاربران در زمینه آن محصول، نحوه خرید و روش های ارسال باید برای کاربران وجود داشته باشد.

دسته بندی نباید زیر شاخه های بسیاری داشته باشد.  همچنین آدرس URL صفحات نباید بیش از حد طولانی باشند.

هر URL تنها باید برای یک کلمه کلیدی باشد

توجه داشته باشید که در سایت های فروشگاهی نباید چند  صفحه با یک کلمه کلیدی داشته باشید. همچنین هر یک صفحه می تواند تا سه کلمه کلیدی داشته باشد. این کار را می توانید تا 7 کلمه انجا دهید، اما بهتر است که سه کلمه استفاده کنید و بیشتر بر روی آن ها تمرکز کنید. کلمات کلیدی پر ترافیک را انتخاب کنید .

مدیریت کلمات کلیدی هر صفحه

به دلیل دسته بندی های بسیاری که در هر کلمه کلیدی وجود دارد، ممکن است کلمه کلیدی های تکراری استفاده شود. بنابراین شما در دسته بندی اصلی هر محصول تمرکز کنید. به این صورت کلمات کلیدی را فراموش نخواهید کرد و به درستی مدیریت می کنید.

دسته بندی ها و برچسب ها

برای گوگل دسته بندی و یا برچسب بی تفاوت است. اما به این نکات در برچسب گذاری توجه کنید. اگر شما از برچسب های بیش از حد و یا کلمات کلیدی غیر مرتبط استفاده کنید باعث افزایش صفحات اسپم سایت شما می شود. داشتن صفحات اسپم در گوگل برای شما امتیاز منفی است. بنابراین توصیه می شود تا حد امکان از دسته بندی ها به جای برچسب گذاری ها استفاده شود. دو دلیل اساسی برای عدم استفاده از برچسب در سایت ها :

قرار دهی محتوا تکراری در سایت

با قرار دهی برچسب های تکراری اصولا مشکل دابلیکیت کانتنت (Duplicate Content) رخ می دهد که برای سئو سایت شما مناسب نمی باشد.

تولید محتوای ضعیف

برچسب ها شما را به یک صفحه با چند عنوان لینک می دهند که هیج توضیح و یا متن قابل توجهی ندارد، همانطور که می دانید، طبق اطلاع رسانی های خود گوگل، داشتن صفحات کمتر از 300 کلمه برای سایت مناسب نیست و در واقع بهتر است از ساخت صفحاتی که محتوایی ندارند و اسپم شناخته می شوند خودداری کنید.

همیشه رقبای خود را آنالیز کنید

آنالیز رقبای شما که در حال توسعه و بهبود وضعیت وب است خود هستند می تواند به شما کمک کند تا نیاز بازدید کنندگان و همچنین مواردی که باعث جذب آن ها می شود را شناسایی کنید و بر اساس آن ها حرکت کنید.

از قدرت ویدئو استفاده کنید

بهتر است بدانید که بیش از 80% از ترافیک بازدید وب سایت های کشور از طریق ویدئو است. بنابراین باید این کار را در برنامه خود قرار دهید. گوگل نیز ارزش بیشتری برای محتوای ویدئویی در نظر دارد. همچنین کاربران بیشتر از عکس و متن های طولانی ازز تماشای ویدئو لذت می برند.

نوشتن متن مناسب توضیحات

تولید محتوا همیشه پادشاه است. هر چند مواردی مانند ویدئو و عکس تاثیر داشته باشند، اما شما هیچ گاه از تولید محتوای یونیک و جذاب غافل نشوید. با جست و جو وآنالیز اولین سایت های ایران همانند دیجی کالا و بامیلو و زنبیل می توانید دریافت کنید که هر محصول هر چند کوچک نیاز به توضیحات و مشخصات کامل دارد، این کار برای سایت شما یک امتیاز بزرگ به حساب می آید.

بررسی لینک های شکسته

داشتن لینک شکسته در وب سایت موجب دریافت امتیاز منفی از موتور های جست و جو گر می شوند. به همین علت باید آدرس URL به دقت انتخاب شود و سایت خود را بررسی کنید که لینک شکسته نداشته باشید. داشتن صفحات با ارور 404 یک امتیاز منفی برای وب سایت به شمار می آید. در صورت داشتن این صفحات، جایگاه کلمات کلیدی را از دست می دهید و همچنین اگر تعداد آن ها زیاد باشد ممکن است به کل کلمات کلیدی سایت شما آسیب وارد کند.

فعالیت بر روی برند (برند سازی)

برند سازی یکی از اصلی ترین کارهایی است که شما باید برای جذب مخاطب دائمی انجام دهید. هر چند برند شما مطرح تر باشد، در نتیجه مشتریان بیشتری به شما اعتماد می کنند. با برند سازی علاوه بر داشتن مشتریان دائمی، همان مشتری ها شما را به دوستان و نزدیکان خود معرفی می کنند. این کار با وارد کردن اسم شما، .وارد کردن مستقیم آدرس سایت شما و … اتفاق می افتد که برای شما امتیاز مثبت به شمار می آید.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی