شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

در واقع دیجیتال مارکتینیگ یا همان بازاریابی اینترنتی، استفاده از ابزارهای آنلاین در افزایش مخاطب یک نوع بازاریابی اینترنتی به شمار می آید. بهینه سایت وب سایت، افزایش بازدید شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیل، بازاریابی محتوایی و … از شاخه های بازاریابی اینترنتی به شمار می آید.

چه لزومی دارد که بازاریابی اینترنتی بدانیم ؟

اگر تمایل به کسب و کار آنلاین دارید باید راه های بازاریابی اینترنتی را به خوبی بدانید. با این کار به راحتی می توانید در فضای اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

چه لزومی دارد که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم ؟

پاسخ به این سوال برای بسیاری از افراد در چند ماه گذشته قابل فهم شده، زیرا مشاغل بسیاری که کسب و کار اینترنتی داشته اند در زمان شیوع ویروس کرونا از ضرر کمتری بهرمند شدند. بسیاری از فروشگاه ها که چند ماه موظف به بستن مغازه های خود بودند با فروش اینترنتی محصولات توانستند کسب درآمدی داشته باشند. این یک مورد از لزوم کسب و کار اینترنتی به شمار می آید.

از مهم ترین ویژگی های کسب و کار اینترنتی می توان به وابسته نبودن به زمان اشاره نمود. به این صورت که از یک فروشگاه اینترنتی در 24 ساعت شبانه روزی می توان خرید انجام داد . نیاز به بیدار شدن اول صبح و کار کردن تا ساعتی مقرر در روز ندارد.

از دیگر ویژگی های کسب و کار اینترنتی می توان به مستقل بودن از مکان اشاره نمود. با این در هر مکانی می توانید کسب و کار خود را داشته باشید و وابسته به یک موقعیت مکانی نباشید. همچنین با فعالیت در فضای آنلاین قادر به جذب مشتری های جدید خارج از موقعیت جغرافیایی خود خواهید بود.

دیجیتال مارکتینگ

نیل پتل یکی از 10 افراد برتر در زمینه دیجیتال مارکتینگ است . این فرد هندی در پاسخ به پرسش دیجیتال مارکتینگ چیست اینگونه پاسخ می دهد:

” به هر نوع بازاریابی که با استفاده از دستگاه های الکترونیکی انجام شود، دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. ” بنابراین این مفهوم صرفا برای چند سال گذشته نمی باشد و مربوط به صد ها سال گذشته است. با اختراع رادیو اولین گام در دیجیتال مارکتینگ برداشته شد. این اختراع که مربوط به سال 1986 است حدود 10 سال زمان برد تا به یک محصول عمومی تبدیل شود.

اولین تبلیغات صورت گرفته مربوط به یک اجرای اپرا بود که بعد از پخش آن تمامی بلیط ها فروخته شد و دیجیتال مارکتینگ در آن روز متولد گردید. با توجه به توضیحات ارائه شده در واقع دیجیتال مارکتینگ به هر نوع تبلیغاتی گفته می شود که در آن از ابزارهای دیجیتال استفاده می گردد. صرفا استفاده از اپلیکیشن ها، موتورهای جست و جو، شبکه های اجتماعی و … دیجیتال مارکتینگ نامیده نمی شود.

نوع آنلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ آنلاین یک شاخه اصلی از بازاریابی است که در چند سال گذشته اهمیت فراوانی در افزایش کسب و کار پیدا کرده است. در این مدل بازاریابی، شما با استفاده از اینترنت و کمک گرفتن از برخی از ابزار ها می توانید بازاریابی گسترده ای برای خود داشته باشید. داشتن یک صفحه اینستاگرام مناسب با کار و حرفه شما، طراحی وب سایت برای خود، بهینه سازی صفحات وب و … از جمله مواردی است که در چند سال گذشته در دیجیتال مارکتینگ آنلاین رونق پیدا کرده است.

انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

آنالیز و تحلیل داده، طراحی حرفه ای سایت، سئو وب سایت، فعالیت مناسب در شبکه‌های اجتماعی، انتشار رپورتاژ آگهی، چت آنلاین، آنالیز و تحلیل داده و … جزء فعالیت هایی است که در دیجیتال مارکتینگ آنلاین از آن ها استفاده می شود.

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

  • بهتر است بدانید که در حال حاضر، استراتژی که برای بازاریابی در نظر گرفته می شود، اصولا با بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.
  • این کار به راحتی نسبت به بازاربابی سنتی منجر به افزایش فروش و درآمد می شود.
  • باعث محبوبیت نام برند شما می شود.
  • باعث ایجاد یک محیط مناسب جهت برقراری ارتباط با مشتریان می شود.
  • در تمام شبانه روز می تواند خدمات شما را به کاربران هدف نشان دهد و وابسته به مکان نیست.

نرخ رو به رشد بازارهای دیجیتال

بازاریابی دیجیتال از دهه 1990 تا به الان یک رشد چشم گیری داشته است. طبق آمار بدست آمده نیمی از روند فناوری در این سه دهه مربوط به دیجیتال مارکتینگ است.

فرصت‌های شغلی متنوع

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، تعدادی فرصت شغلبی متنوع ایجاد شده است. بیشترین آگهی استخدام در این چند سال گذشته مرتبط با جذب نبرو در زمینه دیجیتال مارکتینگ می باشد. یک ویژگی مهم در دیجیتال مارکتینگ این است که در شرایط دورکاری هم می تواند درآمدزایی ایجاد نماید. به عنوان مثال بسیاری از فعالیت ها در شرایط شیوع ویروس کرونا تعطیل شده اند، در صورتی که مشاغل با این نوع خدمات فعالیت خود را به صورت دور کار درآورده و به فعالیت خود ادامه دادند.

راهی آسان برای شروع یک کسب‌و‌کار خلاقانه

همه ما شاهد رشد فراوان شبکه های اجتماعی هستیم. برخی از این شبکه ها مانند یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و … هستند که بسیاری از صاحبان کسب و کار از این طرق اقدام به درآمدزایی می کنند. برای شروع فعالیت باید در چند شبکه اجتماعی مناسب فعالیت داشته باشید.

یک دیجیتال مارکتر چه می­کند، وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

یک دیجیتال مارکتر با توجه به برخی موارد از جمله نوع فعالیت، هدف از انجام بازاریابی، بودجه شرکت و … باعث جذب مشتری می شود. بعد از بررسی استراتژی مناسبی جهت بازاریابی در خصوص فعالیت شما را برنامه ریزی می کند و در بازده زمانی مشخص اقدام به انجام فعالیت در این زمینه می نماید.

نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی سنتی اگر با ابزار های دیجیتال انجام شود، دیجیتال مارکتینگ آفلاین نامیده می شود، برخی از بازاریابی های محیطی شامل رادیو، تلویزیون، تلفن و … می باشند.

معایب نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

با این نوع تبلیغات بسیار سخت می توان هدمند کار کرد، به عنوان مثال با تبلیغات در تلویزیون شاید برند شما را میلیون ها انسان مشاهده نمایند، اما شاید تنها 30 درصد جامع هدف شما باشند. مثلا در اراسال پیامک های کلی خیلی بهتر بود برای افرادی که شما را نمی شناسند اما ممکن است به خدمات شما نیاز داشته باشند، یک پیام معرفی شما ارسال شود و برای کسانی که از شما خدماتی دریافت کرده اند پیام تشکرد ارسال شود.

از دیگر مشکلات آن در زمینه نداشتن آمار مناسب است. به این صورت که ممکن است شما در تلویزیون، رادیو، بیلبورد و … تبلیغ داده اید، اما آماری وجود ندارد که به شما نشان دهد چه تعداد کاربر آگهی شما را ملاحظه کرده اند. بیشترین مراجعه به شما از کدام آگهی است؟ چه ساعتی بیشترین جذب را برای شما دارد؟ و این مشکلات در دیجیتال مارکتینگ آنلاین وجود ندارد و برای استفاده از هر کدام می توان بزار های آنالیز را استفاده کرد و گزارش جامعی در آن زمینه کسب نمود.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی