دیجیتال مارکتینگ پیرایه

افزایش مخاطب اینستاگرام

خدمات دیجیتال مارکتینگ پیرایه
افزایش مخاطب اینستاگرام

افزایش مخاطب اینستاگرام

در حین تولید محتوا و افزایش مخاطب می بایست به موارد زیر دقت کرد:
• برنامه‌ریزی زمانی انتشار یک تولید محتوا
می توان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای یک مدیریت موفق در شبکه‌های اجتماعی را ثبات و پایداری در آنها دانست. اگر می‌خواهید علاقه‌مندی کاربران و افزایش فالورهای شما به صورت ثابت و پایدار باشد، باید ثبات در انتشار محتوای باکیفیت را اصل اساسی فعالیت خود بدانید.برای رسیدن به این هدف باید یک برنامه‌ریزی جامع داشته باشید تا زمان انتشار، نحوه‌ی ارسال، نوع محتوا و شبکه‌ی مورد نظر اجتماعی را با جزئیات کامل توضیح دهد. ثبات در انتشار محتوا کلید اصلی موفقیت و جذب مخاطب دائمی است.
برای رسیدن به این برنامه‌ریزی می‌توانید یک تقویم کاری برای تیم تولید محتوای خود در نظر بگیرید و برای نظارت بر کار آنها نیز از همین ابزار استفاده کنید. تقویم سردبیری بازاریابی محتوا را می‌توان با ابزارهای مختلف مانند تقویم گوگل طراحی کرد و بسته به نیاز کسب‌وکار آن را شخصی‌سازی کرد. حتی می‌توانید لینک محتوای منتشر شده در هر شبکه را نیز در این تقویم قرار دهید تا نظارتی جامع بر کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی داشته باشید.
• زمان انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی
بخش اصلی مدیریت رسانه‌های اجتماعی، تولید و انتشار محتوای مناسب در شبکه‌ی اجتماعی هدف است. این بخش علاوه بر تولید محتوای متنی به زیباسازی آن با تصویر و ویدیو نیز می‌پردازد.
در این میان برخی شرکت‌ها علاوه بر انتشار محتوای اورجینال خود، به بازنشر محتوای همکاران و شرکای تجاری نیز می‌پردازند.
این بخش از مدیریت رسانه‌های اجتماعی نیازمند شناخت دقیق شما از شبکه‌ی اجتماعی هدف و همچنین مخاطبان است. شما باید بهترین نوع محتوا برای شبکه‌ی اجتماعی خود را بشناسید و علاوه بر آن محتوایی که بیش از همه توسط مخاطبان هدف دیده شده و به اشتراک گذاشته می‌شود را شناسایی کنید.

 

• برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی
یکی از بخش‌های مهم دیگر مدیریت رسانه‌های اجتماعی،‌اجرای کمپین‌های تبلیغاتی هدف‌مند در شبکه‌ها است. انتشار محتوای اختصاصی و تلاش برای جذب مخاطب بیشتر قدمی مثبت در مدیریت رسانه‌های اجتماعی است و اضافه کردن تبلیغات و انتشار محتوا در شبکه‌های دیگر، مکمل آن خواهد بود.
در این میان تبلیغات هدفمند که به کمک هوش مصنوعی این شبکه‌ها منتشر می‌شوند، توانایی دسترسی به مخاطب بالقوه را برای برند شما افزایش خواهند داد. شاید این مخاطبان بالقوه هیچ‌گاه نامی از شرکت شما نشنیده باشند اما نمایش یک تبلیغ مرتبط با فعالیت‌ها و علاقه‌مندی‌های گذشته، آنها را با برند شما آشنا خواهد کرد.

• راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :
** استفاده صحیح از هشتگ ها (#)
در اینجا میخواهیم بدانیم که ادمین مجموعه چگونه از یک ابزار بسیار مهم مثل هشتگ استفاده می کند.وارد کردن هشتگ هایی که به پست هایی که در صفحه به اشتراک می گذارد مرتبط است، موجب آشنایی بسیاری از کاربران با کسب و کار و فضای صفحه شما می شود. هشتگ گذاری، از راه های موفق در جذب فالوور به حساب می آید. روش درج هشتگ هم اینگونه است که مثلا اگر یک صفحه فروش پوشاک کودکانه در اینستاگرام را مدیریت می کند با زدن هشتگ هایی که مردم آن را در قسمت جستجو این اپ وارد می کنند پست های شما برای کاربران بالا آمده و با صفحه شما آشنا می شوند.

برای نمونه، هنگامی که یک پست را به اشتراک می گذارید در انتها متن آن شروع به هشتگ گذاری کنید و از هشتگ هایی نظیر #پوشاککودک #لباسکودک #لباسدخترانه #لباسپسرانه و مانند این موارد بسته به محتوا پست استفاده کنید. توجه داشته باشید کاربری که قصد خرید لباس برای کودک خود را دارد در قسمت جستجو برنامه، طبیعتا از کلماتی نظیر لباس کودک استفاده می کند بنابراین از کلمات درستی برای هشتگ گذاری استفاده نمایید تا پست شما برای افراد بیشماری به نمایش درآید.
به یاد داشته باشید در میان کلمات، زیر خط یا _ را به کار ببرد تا به طرز صحیحی هشتگ ها درج گردند. هشتگ ها را به جزء زبان فارسی به زبان انگلیسی هم وارد نمایید زیرا برخی افراد عادت به تایپ انگلیسی داشته و مطلبی که به دنبال آن هستند را به زبان انگلیسی جستجو می کنند. بنابراین تعدادی هشتگ فارسی مرتبط با پیج و پست های خود را در انتها متن قرار داده و بعد هشتگ گذاری به زبان انگلیسی را آغاز نمایید تا صفحه شما نظم کافی را داشته باشد.
هنگامی که هشتگ ها را وارد می کنید لیست کوچکی به نمایش در می آید که این لیست، تعداد کل آن هشتگ در اینستاگرام را نشان می دهد. با این تکنیک می توانید ببینید که کدام هشتگ بیشتر در اینستاگرام استفاده شده و نزد مردم محبوب تر است و شما هم از آن هشتگ استفاده نمایید تا بیشتر دیده شوید.
ارتباط با دیگر پیج ها
در شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام که محبوب ترین اپ اجتماعی در ایران و جهان محسوب می شود منزوی بودن بی ثمر است و شما را به هدفتان که جذب فالوور واقعی است نمی رساند. بنابراین با پیج های مختلف ارتباط برقرار نمایید و از آن ها بخواهید شما را در صفحه خود معرفی کنند و همینطور صفحات نزدیک به خود را که فعالیت آن ها شبیه به شما است را دنبال کنید تا با این تعامل، پیج شما هم در Suggested قرار گرفته و کاربران بیشماری در این لیست پیج شما را ببینند و در نهایت صفحه شما را هم دنبال کنند.
محتوا باید باکیفیت و مطابق با فعالیت پیج باشد.
کیفیت محتوا بیش از هر موضوع دیگری بر ترغیب کاربران برای دنبال نمودن شما تاثیرگذار است. سعی کنید کیفیت عکس هایی که داخل پیج قرار می دهید بالا باشد و از قرار دادن تصاویر بی کیفیت خودداری نمایید. از آنجایی که اینستاگرام یک اپ به اشتراک گذاری تصاویر است کاربران آن بیشتر مایل هستند پیج های حرفه ای که تصاویری با وضوح بالاتر را به اشتراک می گذارند دنبال کنند. در کنار تصاویر، متنی که برای محتوا عکس انتخاب می کنید هم به شدت بر روی کاربران اینستاگرام تاثیر می گذارد.
برای نوشتن متون پیج، ادبیات خاص خود را به کار برید و به شیوه محترمانه و دوستانه با کاربران صحبت نمایید تا کلام شما به دل مخاطب بنشیند. بنابراین تصویر باکیفیت، متن منحصر به فرد و هشتگ گذاری، یک پست حرفه ای با ایده آل های لازم را رقم می زند. رعایت این سه مورد، نشان از حرفه ای بودن شما به عنوان ادمین صفحه است. قطعا با مرور زمان ادبیات شما برای درج متون، حرفه ای تر می شود و با دایره لغات بیشتری شروع به نوشتن کپشن های پست خواهید کرد.
علاوه بر تصاویر و ویدیوهایی که به اشتراک گذاشته می شوند آیدی پیج است که مهم بوده و باید بر اساس نوع فعالیت پیج تعیین گردد، عکس پروفایل و یک بیو متفاوت هم تاثیر زیادی بر جذب کاربران دارد. زمانی که کاربر وارد صفحه می شود ابتدا به مواردی نظیر آیدی اینستاگرام، عکس پروفایل و بیو دقت می کند و بعد به سراغ پست ها می رود. بنابراین آیدی متناسب با فعالیت خود را انتخاب نمایید و یک عکس پروفایل خاص برای صفحه خود تهیه کنید.
برای یافتن عکس پروفایل ایده آل و تک، راه های زیادی وجود دارد مثلا در گوگل، قاب های ساده که اطراف آن گل، برگ، قاب و … هستند را جستجو و دانلود کرده و سپس با کمک اپ هایی که در گوشی دارید اسم پیج خود را در وسط آن قرار دهید. برای توضیح بیو پیج هم مدتی فکر کنید و از نظر دیگران هم استفاده نمایید تا در آخر یک توضیح کوتاه که زیبا و جذاب باشد را در بیو پیج خود قرار دهید.

Call Now Button
دیجیتال مارکتینگ پیرایهطراحی سایت و سئو: اثری از دیجیتال مارکتینگ پیرایه