تبلیغات به صورت ایمیل

تبلیغات به صورت ایمیل

تبلیغات به صورت ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل ، به سادگی با استفاده از ابزارهای ایمیل برای ارائه پیام های تبلیغاتی است. اکثریت قریب به اتفاق کاربران اینترنت دارای حساب ایمیل هستند که به آ نها امکان می دهد تعداد تقریباً نامحدودی پیام را فوراً دریافت کنند. طبق نظرسنجی انجام شده 82٪ از بزرگسالان از ایمیل استفاده می کنند و ایمیل یکی از سریعترین ، ارزانترین و آسان ترین راه ها برای ارتباط بازاریابان با مشتریان است.

ایمیل ابزاری قابل توجه و انعطاف پذیر است که می تواند طیف گسترده ای از پیام ها را در خود جای دهد. تبلیغات می توانند کاملاً ساده باشند یا بسته های چندرسانه ای پر زرق و برق هستند. زیبایی تبلیغات به شرکت و کالای فروش بستگی خواهد داشت. برخی از تبلیغات فقط از تولید محتوا استفاده کرده اند در حالی که برخی دیگر شامل تصاویر ، ویدئو و لیست های طولانی از پیوندها هستند.

محتوا بازاریابی با ایمیل باید چه چیزی باشد؟

ایمیل می تواند تقریباً هر پیامی را که یک بازاریاب می خواهد ارسال کند ، در خود جای دهد. به عنوان مثال ، UrbanDaddy.com ، یک وب سایت زندگی شبانه ، با درج تصاویر بزرگ و چشم نواز در عنوان ایمیل ، یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل را بسیار موفق انجام داد. این تصاویر به یک جمعیت دموگرافیک مرد جوان اختصاص داده شده بود و زمینه ایمیل را می داد. آنها خواننده را تشویق کردند که به پایین پیمایش کند و با پیامهای فروش موجود در متن ایمیل ارتباط برقرار کند. (همچنین به بازاریابی هدفمند مراجعه کنید)

یکی از بزرگترین مزیت های بازاریابی از طریق ایمیل این است که به بازاریابان امکان ارسال پیام های هدفمند را می دهد. تبلیغات چاپی ، رادیویی و تلویزیونی به صورت بی رویه پخش می شود و اغلب به دست مصرف کنندگانی می رسد که هیچ علاقه ای به محصول ارائه شده ندارند. اما بازاریابی از طریق ایمیل به شرکت ها این امکان را می دهد تا تبلیغات خاصی را برای مشتریان خاصی تنظیم کنند. اگر مشتری در گذشته مارک کفش را خریداری کرده است ، شرکت ها می توانند کوپن های مربوط به همان مارک را برای آنها ایمیل کنند زیرا آنها از قبل ابراز علاقه کرده اند.

شرکت ها می توانند برای مدیریت فعالیت های بازاریابی ایمیل از سایر شرکت تبلیغاتی درخواست همکاری داشته باشید و این بخش از تبلیغات خود را به کارشناسان آن ها بسپارید. این سرویس ها ابزار نرم افزاری ساده ای را فراهم می کنند که به شرکت ها امکان می دهد لیست ایمیل های خود را مدیریت کنند ، تبلیغات را طراحی کنند و تعداد دفعات دسترسی به آنها را ردیابی کنند. شرکت های بزرگتر که دهها ایمیل روزانه برای ده ها هزار مشتری مختلف ارسال می کنند ، معمولاً از خدمات ایمیل مارکتینگ برای مدیریت فرآیند استفاده می کنند.

تاریخچه ارسال ایمیل

آیا می دانید تاریخچه ایمیل به 50 سال پیش باز می گردد؟ اولین ایمیل – یا پیام الکترونیکی – در سال 1971 توسط مهندس رایانه ری تاملینسون ارسال شد. در جشن 40 سالگی این رسانه ، افراد در ReachMail ، یک سیستم ارسال ایمیل را ایجاد کردند که نقاط مختلف مورد علاقه در تکامل ایمیل را برجسته می کند.

  • در سال 1971 مهندس رایانه ری تاملینسون اولین پیام الکترونیکی را ارسال کرده است.
  • در سال1976 ملکه الیزابت دوم، اولین رئیس ایالتی است که از پیام الکترونیکی استفاده کردند.
  • در سال 1982 برای اولین بار از کلمه “ایمیل” استفاده شد.
  • در سال 1998 کلمه “اسپم” به فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد اضافه شده است.
  • در سال 2008 نامزد ریاست جمهوری باراک اوباما بانک اطلاعاتی بالغ بر 13 میلیون آدرس ایمیل را گردآوری نمود.

بازاریابی ایمیل

از زمان معرفی اینترنت به جهان، بازاریابی از طریق ایمیل به ابزاری اساسی برای تجارت تبدیل شده است، با این حال برخی از تبلیغات که از طریق ایمیل دریافت می شود، ما هیچ توجهی به آنها نمی کنیم. در این مقاله توضیح داده شده است که واقعاً بازاریابی ایمیلی چیست، چرا شرکت ها باید از آن استفاده کنند و چگونه باید در این راه حرکت کنند.

تبلیغات به صورت ایمیل نوعی بازاریابی مستقیم است که از نامه الکترونیکی به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط پیام های تجاری یا جمع آوری سرمایه به مخاطبان استفاده می کند. به مفهوم گسترده خود ، هر ایمیلی که برای مشتری بالقوه یا فعلی ارسال می شود ، می تواند بازاریابی ایمیل در نظر گرفته شود. با این حال ، این اصطلاح معمولاً برای اشاره به موارد زیر استفاده می شود:

ارسال ایمیل به منظور تقویت ارتباط یک مجموعه با مشتریان فعلی یا قبلی خود و تشویق وفاداری مشتری و تکرار تجارت.

ارسال ایمیل به منظور دستیابی به مشتریان جدید یا متقاعد کردن مشتریان فعلی برای خرید سریع خدمات خود.

اضافه کردن تبلیغات به ایمیل هایی که سایر شرکت ها به مشتریان خود ارسال می کنند.

مزایای بازاریابی پست الکترونیکی

بازده دقیق سرمایه گذاری را می توان ردیابی کرد و ثابت کرد که در صورت انجام صحیح، این بازده بسیار زیاد است. بازاریابی ایمیل رتبه دوم را به عنوان مؤثرترین تکنیک بازاریابی آنلاین کسب کرده است.

بیش از نیمی از کاربران اینترنت ایمیل را در یک روز معمولی چک کرده و یا متن را ارسال می کنند. بنابراین یک روش بسیار مناسب جهت رشد کسب و کار به شمار می آید.

انواع بازاریابی ایمیل

Newsletters Email

در واقع این نوع از بازاریابی ایمیل های منظمی هستند که به لیستی از مشترکانی که از شرکت های مشابه پیام دریافت کرده اند، ایمیل ارسال می کند. در این خبرنامه ها معمولاً پیام های فروش واضحی وجود ندارد، اما در عوض سعی می شود رابطه ای بین مشتری و نام تجاری ایجاد کنید. آنها اغلب لحن مکالمه دارند و حاوی اخبار و اطلاعاتی هستند که مورد توجه مشتری قرار خواهند گرفت. هدف این است که مشتری حتی وقتی که چیزی نمی خرند به یک شرکت متصل بمانیم.

ایمیل های معاملاتی

ایمیل هایی هستند که پس از برخی اقدامات خاص باعث ارسال آنها می شود. وقتی مشتری کالایی را می خرد یا رزرو می کند ، ایمیل هایی با تایید آن معامله ارسال می شود. در واقع با این کار تجارت آنلاین را مشروعیت می بخشند و راهی به مشتریان می دهند تا ثابت کنند چیزی خریداری کرده اند.

ایمیل های معاملاتی اغلب حاوی پیام های جدید فروش نیز هستند. مطالعات نشان داده است که ایمیل های معاملاتی 51.3٪ از زمان باز می شود ، در حالی که خبرنامه ها فقط 36.6٪ از زمان باز می شوند. بازاریابان با دانستن اینکه مخاطبان اسیر دارند ، غالباً سعی می کنند جاهای جدید فروش را در ایمیل هایی که صریحاً برای فروش نیستند ، وارد کنند. به عنوان مثال ، در ایمیل های رزرو هواپیمایی اغلب از شما سوال می شود که آیا می خواهید صندلی خود را با پرداخت مبلغی ارتقا دهید.

ایمیل های مستقیم

این مورد اصولا برای آگاهی مشتریان در مورد محصولات جدید ، فروش و پیشنهادهای ویژه استفاده می شوند. آنها اطلاعات مستقیم در مورد محصولات را در اختیار مشتریان قرار می دهند و معمولاً پیوند یا روش آسان دیگری برای دسترسی مشتریان به محصول ارائه می دهند. آنها مشابه کوپن ها ، کاتالوگ ها و برگه های فروش هستند که قبلاً از طریق اداره پست ارسال می شدند.

چه کسانی از بازاریابی ایمیل استفاده می کنند؟

تبلیغات به صورت ایمیل اغلب توسط سازمان هایی با حضور آنلاین قوی استفاده می شود. رقابت در بین سایت های تجارت الکترونیکی شدید است. بازاریابی از طریق ایمیل یک روش اثبات شده برای تعامل با مشتریان و تمایز شرکت شماست. مشاغل آنلاین ترجیح می دهند. از بازاریابی ایمیلی استفاده کنند زیرا پیوند مستقیم از طریق ایمیل به صفحه محصول را برای مشتریان آسان می کند.

آیا بازاریابی ایمیل تنها برای فروش آنلاین است؟

با این حال ، از بازاریابی ایمیل فقط برای فروش آنلاین محصولات استفاده نمی شود. شرکت ها برای ارتباط با طرفداران و اهدا کنندگان از ایمیل استفاده می کنند. آنها به اندازه دیگران از بازاریابی ایمیلی بهره مند می شوند. اکنون هنگام جمع آوری اطلاعات از اشخاص علاقه مند ، درخواست آدرس ایمیل به صورت استاندارد است.

هزینه کم و سهولت نسبی انجام بازاریابی از طریق ایمیل به معنای ابزاری است. که تقریباً برای هر مشاغل قابل دسترسی است. یک فروشگاه کوچک مکانیک می تواند یک لیست ایمیل تهیه کند. و سپس کوپن هایی را برای تعویض روغن یا ترمز ارسال کند. دامنه و پیچیدگی این کمپین ها ممکن است. به اندازه مشاغل بزرگتر نباشد ، اما این بدان معنا نیست که موثر نخواهند بود.

چگونگی اجرا بازاریابی ایمیل

تبلیغات به صورت ایمیل یک روش ارزان و آسان برای برقراری ارتباط با مشتریان است ، اما مبارزات باید به طور سیستماتیک انجام شود. یک برنامه ایمیل ضعیف برنامه ریزی شده می تواند به سرعت منجر به آزار مشتریان و فروش ناامیدکننده شود.

اولین قدم جمع آوری لیست کاملی از آدرس های ایمیل است. تنها عیب قابل توجه بازاریابی از طریق ایمیل این است که بسیاری از کشورها قوانینی در مورد ارسال هرزنامه دارند. شرکت هایی که ایمیل های ناخواسته ارسال می کنند می توانند با جریمه های قابل توجهی روبرو شوند. ارسال ایمیل فقط برای مشتریانی که می خواهند آن را دریافت کنند بسیار مهم است.

تاثیر تجزیه و تحلیل مشاغل

تجزیه و تحلیل ایمیل های مشاغل رقیب می تواند راهی عالی برای برنامه ریزی شرکت های خود باشد. این کار به راحتی و تنها با ثبت نام در لیست ایمیل آنها انجام می شود. ایمیل های رقبا نشان می دهد. که آنها از چه نوع تصاویر ، پیام ها و ویژه هایی برای جلب نظر مشتریان خود استفاده می کنند. پس از آن مشاغل می توانند تبلیغات ایمیل خود را متناسب با پیشنهادات رقبای خود مطابقت دهند یا آنها را شکست دهند.

پس از ارسال یک ایمیل تبلیغاتی، پیگیری و ارزیابی موفقیت آن کمپین مهم خواهد بود. برای تعیین موفقیت یا عدم موفقیت باید از معیارهای از پیش تعیین شده استفاده شود. اگر یک کمپین عملکرد خوبی نداشته باشد. بازاریابان می توانند طراحی تبلیغات ، محصولات مورد تأکید یا معاملات پیشنهادی را تغییر دهند. انعطاف پذیری ایمیل باعث می شود تغییرات سریع و ارزان انجام شود.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی