تاثیر بک لینک در سئو سایت

تاثیر بک لینک در سئو سایت

تاثیر بک لینک در سئو سایت

آیا بک لینک مهمترین قسمت سئو است؟ این سوالی است که به مراتبط از ما پرسیده می شود. برای تسلط بر نتایج موتور جستجوی گوگل ، شما به بسیاری از تاکتیک های عالی SEO نیاز دارید. یکی از آنها یک استراتژی قدرتمند لینک دهی است. همیشه به ما گفته اند که بک لینک ها به طور قابل توجهی بر رتبه بندی SEO شما تأثیر می گذارند. حتی 72٪ از بازاریابان می گویند که آنها معتقدند بک لینک بخش مهمی از عملکرد SEO شما (2017) است.

اما آیا فقط باید برای دریافت بک لینک تلاش کنید؟ اگرچه بک لینک ها می توانند رتبه بندی موتور جستجوگر شما را بهبود ببخشند ، اما یک استراتژی لینک دهی نباید تنها ابزار در مدیریت کمپین SEO باشد. از این بدتر ، لینک دهی از وب سایت های هرزنامه می تواند منجر به عملکرد SEO ضعیف تری شود. ممکن است برای شما سوال اجاد شود که آیا بک لینک ها مهمترین قسمت کمپین SEO شما هستند؟

چرا بک لینک ها مهم هستند

آیا بک لینک ها مهمترین قسمت کمپین SEO شما هستند؟ اگر مهمترین نباشند ، قطعاً یکی از بهترین استراتژی های جستجوگرها برای SEO هستند. این به این دلیل است که لینک های برگشتی به Google می گویند شما یک منبع معتبر هستید. وقتی ربات های گوگل صفحات وب را خزنده می کنند ، پیوندهای مختلفی را در محتوا شناسایی می کنند. هرچه محتوای شما بیشتر پیوند داده شود ، صفحات وب بالاتر در نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند. این به بهبود دامنه و اعتبار صفحه کمک می کند.

اعتبار دامنه ( Domain Authority ) مربوط به وب سایت شما در موتورهای جستجو ، به ویژه در یک موضوع خاص است. مرجع صفحه این است که یک صفحه وب خاص در نتایج موتور جستجو چه رتبه ای دارد. پیوندهای پشتیبان نه تنها اقتدار صفحه پیوندی را بهبود می بخشند بلکه می توانند اقتدار دامنه کلی شما را نیز بهبود ببخشند.

بک لینک ها حتی مزایای بیشتری نیز دارند. به عنوان مثال ، آنها به افزایش بازدید وب سایت کمک می کنند. اگر کسی در حال خواندن یک وبلاگ است و صفحه شما پیوند داده شده است ، خواننده ممکن است روی پیوند وب سایت شما کلیک کند.

آیا بک لینک مهمترین جنبه سئو است؟

بک لینک ها می توانند مزایای زیادی برای عملکرد سئو شما به همراه داشته باشند. اما آیا آنها مهمترین ابزار در استراتژی SEO شما هستند؟ نه دقیقا. عوامل بسیاری در ایجاد محتوای پیوند پذیر نقش دارند. این موارد شامل محتوای با کیفیت بالا و یک وب سایت عالی است. علاوه بر این ، این عوامل همچنین باعث بهبود رتبه بندی SEO شما به تنهایی می شوند و به جذب فرصت های بک لینک بیشتر کمک می کنند.

محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید

گرچه به نظر می رسد این یک استراتژی واضح است ، اما تولید محتوای عالی بزرگترین کلید موفقیت در لینک دهی شما است. وب سایت ها می خواهند به محتوای آموزشی و جالب پیوند دهند. حتی اگر در صنعت خود نام بزرگی نباشید ، انتشار محتوای منحصر به فرد باعث جذب وب سایت های دیگر در سایت شما می شود و محتوای شما را پیدا می کند. ربات های Google نیز هوشمندتر می شوند. آنها می توانند وب سایتهایی را که موارد کلمات کلیدی هستند شناسایی کرده و از سایر روشهای بد SEO استفاده کنند ، بنابراین ممکن است لازم باشد با یک شرکت SEO کار کنید. درعوض ، روی نوشتن محتوای طبیعی و گفتگوی متمرکز شوید که باعث جذب مخاطب شود.

استفاده از رسانه همچنین مخاطب شما را فریب می دهد و به عنوان محتوای قابل پیوند عمل می کند. فیلم ها ، تصاویر و اینفوگرافیک ها به خصوص محبوب هستند – توصیه می شود این رسانه را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید.

موضوعی که پوشش می دهید نیز تأثیرگذار خواهد بود و هنگام ایجاد و ارسال محتوای منحصر به فرد ، بهترین نتیجه را خواهید دید. این شامل نوشتن بررسی ، انجام مصاحبه با سایر رهبران صنعت ، برگزاری یک مطالعه موردی و پوشش هرگونه رویداد و کنوانسیون صنعت است. تا زمانی که موضوع مربوط به مخاطبان شما باشد ، شما به سرعت خود را به عنوان یک رهبر صنعت معرفی خواهید کرد.

تاثیر بک لینک در سئو سایت

تاثیر بک لینک در سئو سایت

سئو فنی

در حالی که محتوا پادشاه است ، SEO فنی پایه و اساس یک استراتژی عالی SEO است. Google ممکن است وب سایت شما را به دلیل مشکلات فنی ، مانند خطاهای صفحه وب و پنجره های بازشو بینابینی مجازات کند. علاوه بر این ، ربات های گوگل می توانند به راحتی عناوین ، توضیحات متا و سرصفحه ها را برای رتبه بندی بهتر وب سایت شما خزنده کنند.

طراحی وب UX و موبایل

Google اکنون وب سایت ها را بیشتر در زمینه ریسپانسیو بودن ، قابلیت استفاده و عملکرد آنها رتبه بندی می کند. گوگل همچنین روی رویکرد رتبه بندی همراه اول تمرکز کرده است زیرا اکنون بیش از 50٪ از ترافیک وب از طریق تلفن های همراه حاصل می شود. عملکرد وب سایت نیز عامل اصلی رتبه بندی ، به ویژه سرعت صفحه است.

چرا لینک های بد می توانند شما را آزار دهند

حتی با توجه به اهمیت محتوا و عملکرد وب سایت ، بسیاری از مشاغل همچنان به سرمایه گذاری در سئو کلاه سیاه ادامه می دهند. پیوندهای آنها در وب سایت های ناخواسته ظاهر می شود و باعث کاهش عملکرد سئو می شود. اگر تعداد زیادی بک لینک بد دریافت کنید ، وب سایت شما می تواند به طور کلی از نتایج جستجو حذف شود. علاوه بر این ، Google همیشه در حال به روزرسانی الگوریتم برای گرفتن بهتر بک لینک های هرزنامه و سایر استراتژی های مضر SEO است.

سایر عوامل لینک دهی برای بررسی

در حالی که لینک دهی به سایت هنوز برای سئو مهم است ، موفقیت در لینک دهی به عوامل مختلفی بستگی دارد – بیش از تعداد لینک های دریافتی و منبع وب سایت. این چیزی است که باید بدانید.

کل پیوندهای برگشتی را دنبال کنید

اگر فقط چند وب سایت با کیفیت بالا داشته باشید که به صفحه وب شما لینک می دهند ، عملکرد SEO بهتر از این خواهد بود که چندین لینک سمی به محتوای شما پیوند دهند. شما می خواهید از وب سایت های “follow” بک لینک بگیرید ، نه وب سایت های “no follow“.

چگونه می توان بدون خرید بک لینک ، SEO خود را بهبود بخشید؟

بدون شک بک لینک ها همچنان مورد توجه مهم هر کمپین جستجوگرها خواهند بود. و درست است که به رتبه بندی بهتر وب سایت شما کمک می کنند. از این گذشته ، مرتباً گفته می شود که بک لینک مهمترین جنبه رتبه بندی عالی سئو است. در حالی که بک لینک با کیفیت بالا می تواند نتایج SEO شما را بهبود بخشد ، بک لینک های ناخواسته فقط می توانند به عملکرد SEO شما آسیب برسانند و حتی می توانند وب سایت شما را از نتایج موتور جستجو حذف کنند.

بنابراین ، اگر نباید بک لینک بخرید ، چه کاری باید انجام دهید؟

در حالی که دستیابی به بک لینک عالی هدف مطلوبی است. اما بر ایجاد محتوای عالی و داشتن یک وب سایت با کیفیت تمرکز کنید. یک وب سایت قابل پیوند با چند بک لینک ارگانیک با کیفیت بالا که به مرور ساخته شده است بهتر از چندین بک لینک سمی است که به یک وب سایت بی کیفیت اشاره می کند.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی