ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ

بازاریابی رویدادی و یا همان ایونت مارکتینگ یک روش مناسب جهت ارائه و همچنین ارتقای محصول، خدمات و … است که در راستای مشارکت با افراد صورت می گیرد. استارتاپ، افتتاحیه، رویداد، کنفرانس ها و … نمونه ای از ایونت مارکتینگ می باشند.

ایونت مارکتینگ به عنوان یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی شناخته شده است. این کار از بیزنس های درگیر با تکنولوژی و آموزش محور مورد استفاده قرار می گیرد تا فعالیت هایی که مربوط به پزشکی و سایر موارد است. اینونت مارکتینگ ومی تواند برای عموم مردم سرگرم کننده، فریب دهنده، آموزشی و الهام بخش باشد.

بازاریابی رویداد چیست؟

مصرف کننده امروز روزانه با تعداد بی شماری تبلیغات و آگهی روبرو می شود ، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد خرید، شما باید توجه خریدار را جلب کنید. یکی از روش های موثر برای ارتباط با مشتریان از طریق بازاریابی رویدادی است. بازاریابی رویداد ، فرآیند توسعه یک نمایشگاه ، نمایش یا نمایش موضوعی با هدف ارتقا a یک محصول ، خدمات ، علت یا سازمانی است که از تعامل شخصی استفاده می کند.

انواع بازاریابی رویدادی

رویدادها می توانند بصورت آنلاین یا آفلاین رخ دهند و به عنوان نوعی مشارکت در آنها شرکت کنند ، میزبانی شوند یا حمایت مالی شوند. در حالی که روش های زمانبر و با هزینه کمتری در بازاریابی وجود دارد، گنجاندن بازاریابی رویدادی در استراتژی کلی بازاریابی شما می تواند سود سهام برقراری ارتباط با خریداران را در سطح معنی داری پرداخت کند.

بازاریابی رویدادی از طرق مختلف می تواند منجر به سود در تجارت شما شود. علاوه بر راهنما ، بازاریابی رویدادی می تواند به تبلیغ یک محصول یا ویژگی خاص کمک کند و رضایت مشتری ، حفظ و تعامل مشتری را افزایش دهد.

اکنون بیش از هر زمان دیگری ، مهم است که کسب و کار خود را از رقبا متمایز کنید، و بازاریابی رویدادی مکانی عالی برای شروع است. نه تنها بازاریابی رویداد به شما کانال ها و روش های جدیدی می دهد تا بتوانید از آنها برای برقراری ارتباط با مشتریان آینده و مشتری خود استفاده کنید ، بلکه داده های مشتری که از منابع دیگر جمع می کنید می تواند به شما این امکان را بدهد تا قبل از رویداد با آن ها آشنا شوید.

انواع بازاریابی رویداد

برای ایجاد یک برنامه جامع بازاریابی رویداد ، حتماً رویدادهای آفلاین و آنلاین را در نظر بگیرید تا بتوانید به بیشترین مشتریان ممکن برسید.

رویدادهای آنلاین رویدادهای آنلاین ارائه دهندگان و شرکت کنندگان را از طریق یک رابط وب متصل می کند. انواع متداول رویدادهای آنلاین شامل وبینارها ، رویدادهای مجازی و رویدادهای پخش زنده است. رویدادهای آنلاین اغلب هزینه کمتری نسبت به رویدادهای حضوری دارند و می توانند شما را قادر سازند تا به راحتی به یک مخاطب پراکنده از نظر جغرافیایی برسید.

وبینارها، بحث ها یا کارگاه هایی هستند که از طریق وب ارائه می شوند. آنها می توانند در زمان واقعی یا به صورت تقاضا اتفاق بیفتند و به طور معمول بین 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامند. وبینارها در زمان واقعی امکان تعامل بین شرکت کنندگان را فراهم می کنند و فرصتی برای دریافت و گفتگو درباره اطلاعات مربوط به موضوعی که از طریق ابزارهای کنفرانس مبتنی بر وب ارائه می شود فراهم می کند.

رویدادهای مجازی

رویدادهای مجازی افراد در مکان های مختلف را قادر می سازد با تلفیق آموزش ، شبکه سازی و ویژگیهای تعاملی در یک محیط مجازی که ظاهر و احساس یک رویداد آفلاین را داشته باشد، شرکت کنند. شرکت کنندگان از یک غرفه مجازی بازدید می کنند که در آن می توانند اطلاعات را جمع آوری کنند ، با کارمندان ملاقات کنند.

رویدادهای پخش مستقیم

این موارد رویدادهای زنده ای هستند که می توانید برای بینندگان خود پخش جریانی کنید. شما می توانید این موارد را با یک وب کم ساده انجام دهید. برنامه هایی مانند Livestream و Ustream ، و همچنین Google Hangouts ، یک سرویس زنده را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد مخاطبان خود را با چت و قابلیت های رسانه های اجتماعی به طور کامل پخش جریانی ، ضبط و درگیر کنید.

وقایع جسمی

رویدادهای آفلاین نیاز به حضور فیزیکی دارند و تعاملات به صورت حضوری انجام می شود. در حالی که آنها غالباً به سرمایه گذاری بیشتری نسبت به رویدادهای مجازی احتیاج دارند. رویدادهای آفلاین امکان ایجاد روابط چهره به چهره را می دهند. تاثیری که دست دادن یا ملاقات شخصی می تواند بر مشتری ایجاد کند را دست کم نگیرید.

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه تجاری یک اجتماع فیزیکی از افراد در یک صنعت یا حرفه خاص در یک انجمن است. که به طور معمول شرکت های بی شماری را در یک بازار خاص برگزار می کند. ممکن است یک کسب و کار برای نمایش کالایی یا صرفاً برای شبکه سازی و تقویت حضور خود در بازار ، در یک نمایشگاه تجاری حمایت مالی یا شرکت کند.

همایش ها

همایش ها و کنفرانس ها اغلب رویدادهای بازاریابی مخصوص شرکت هستند. که شرکت کنندگان را به منظور ارائه اطلاعات جمع می کنند. این رویدادها بیشتر به سمت بزرگ تر است و توسط شرکت ها برای اهداف آموزشی برگزار می شود.

سمینارها اصطلاح سمینار معمولاً برای توصیف جلسات کوچکتر ، نمایش های جاده ای یا رویدادهای میدانی استفاده می شود. برخی سمینارها شبیه به یک سخنرانی در کلاس راه اندازی می شوند ، که یک متخصص اطلاعات را با فرمت سنتی با مخاطبان به اشتراک می گذارد. مدل های دیگر به عنوان نمایشگاه های جاده ای معرفی می شوند. جایی که بازاریابان پیام شرکت خود را به مردم یا کارمندان یا شرکا می رسانند.

_____________________________________

راه های ارتباطی با دیجیتال مارکتینگ پیرایه

شماره تماس: 09121458032

پیج اینستاگرام دیجیتال مارکتینگ پیرایه

کانال آپارات دیجیتال مارکتینگ پیرایه

_____________________________________

سایر مطالب

طراحی صفحات وب

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت شرکتی